Moda na tradycyjne imiona dla dzieci powraca Bridgertonowie – nowe źródło inspiracji dla przyszłych

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Moda na tradycyjne imiona dla dzieci powraca Bridgertonowie - nowe źródło inspiracji dla przyszłych

Serial "Bridgertonowie", który możesz obejrzeć na Netflixie, jest bardzo popularny. Drugi sezon właśnie się pojawił i zdobył serca widzów. To oczywiście nie jest odpowiednie dla najmłodszych, ale wiele osób zainspirowało się tym serialem i znalazło w nim ciekawe imiona dla swoich dzieci. Wygląda na to, że dzięki "Bridgertonowie" tradycyjne i starodawne imiona mogą powrócić do łask. Jakie imiona dla dzieci można znaleźć w tym serialu?

Imiona dla dzieci z serialu "Bridgertonowie"

"Bridgertonowie" to kostiumowy serial, którego akcja rozgrywa się na początku XVIII wieku w Londynie. Nie tylko scenografia i stroje przenoszą nas w tamtą epokę, ale także imiona bohaterów wskazują na odległą przeszłość. Większość postaci nosi tradycyjne imiona, które powoli odchodzą w zapomnienie. Dzięki temu serialowi te imiona mogą zyskać na popularności. Choć serial nie jest odpowiedni dla dzieci, wielu rodziców znajduje w nim inspirację na imiona dla swoich maluchów.

Moda na tradycyjne imiona dla dzieci powraca Bridgertonowie - nowe źródło inspiracji dla przyszłych

Skąd się bierze ten trend? W Polsce dominują raczej konwencjonalne i współczesne imiona, ale są również osoby, które szukają dla swojego dziecka czegoś bardziej oryginalnego. Dlatego sięgają po tradycyjne, starodawne imiona, na przykład słowiańskie. Imiona bohaterów serialu "Bridgertonowie" doskonale wpisują się w tę modę. Jakie ciekawe propozycje można tam znaleźć?

Tradycyjne imiona zyskują na popularności

Codziennie coraz więcej rodziców w Polsce decyduje się na nadanie swojemu dziecku imienia nie tylko z innego języka, ale także zupełnie obcego. W tej kwestii obowiązują raczej luźne zasady – jedynym ograniczeniem są wyobraźnia i zgodność z prawem. Oczywiście niektóre bardzo dziwaczne imiona mogą zostać odrzucone, ale zazwyczaj imiona brzmiące obco, nawet zapisane w innym języku, są akceptowane.

Moda na tradycyjne imiona dla dzieci powraca Bridgertonowie - nowe źródło inspiracji dla przyszłych
 • Bridget, po polsku Brygida – imię pochodzące z kultury celtyckiej oznaczające "siłę", "męstwo" i "cnotę".
 • Benedict, po polsku Benedykt – imię łacińskie oznaczające "ten, o którym się dobrze mówi", "któremu się dobrze życzy". Postać nosząca to imię w serialu charakteryzuje się wyjątkową wrażliwością.
 • Cressida – nietypowe imię, oznaczające "złoto", pochodzenia greckiego. Cechuje się determinacją, chęcią do przeżywania przygód, otwartością na nowe doświadczenia i zdolnością do przewodzenia innym.
 • Daphne, po polsku Dafne – imię greckie oznaczające "drzewo laurowe". W mitologii greckiej nimfę, która uciekała przed niechcianym uczuciem Apolla, przemienił w to drzewo. Główna bohaterka serialu nosi to imię.
 • Eloise, po polsku Heloiza – pochodzenie tego imienia nie jest pewne, prawdopodobnie wywodzi się od boga słońca w mitologii greckiej – Heliosa. Bohaterka o tym imieniu w serialu walczy o swoją niezależność jako kobieta i chce zmienić stereotypowe myślenie na temat życia kobiet.
 • Francesca, po polsku Franciszka – imię pochodzące z języka włoskiego, które według niektórych źródeł oznacza "wolność".
 • Friedrich, po polsku Fryderyk – imię germańskie oznaczające "obronę", "opiekę" oraz "osobę wpływową, bogatą i potężną". Mężczyźni o tym imieniu charakteryzują się niezależnością, uporem w dążeniu do celów i kreatywnością, ale szybko tracą motywację po zawodach.
 • Genevieve, po polsku Genowefa – imię o mieszanym pochodzeniu romańsko-celtycko-germańskim, które mogło oznaczać "córkę nieba" lub "kobietę szlachetnego pochodzenia".
 • Hyacinth, po polsku Hiacynta – żeńska forma greckiego imienia Hyakinthos, które oznaczało pięknego młodzieńca, ulubieńca Apolla. Imię to sugeruje piękno, delikatność i skromność.
 • Isabel, po polsku Izabela – imię pochodzące z tradycji hiszpańskiej, oznaczające "zaprzysiężoną Bogu".
 • Penelope, po polsku Penelopa – imię znane dzięki "Odysei" Homera, nosiła je wierna żona Odyseusza. Kobieta cierpliwie czekała na swojego męża przez wiele lat i nigdy nie wątpiła w powrót i siłę ich miłości.
 • Simon, po polsku Szymon – imię pochodzenia hebrajskiego oznaczające "Bóg wysłuchał". Osoby noszące to imię cechuje sprawiedliwość, honor i szczerość.
 • William, po polsku Wilhelm – imię germańskie oznaczające "ten, który daje schronienie". Postać nosząca to imię w serialu jest oddana rodzinie i przyjaciołom.
Przeczytaj więcej artykułów  Przewożenie dzieci w samochodzie Czym grozi jazda bez fotelika w 2022 Wyższe kary za złamanie

"Bridgertonowie" to nie tylko wciągająca fabuła, ale także źródło pomysłów na wyjątkowe i tradycyjne imiona dla dzieci.

 • Noworodki w plastikowych torebkach. Zadziwiający sposób ratuje wcześniaki
 • Nieludzkie i absurdalne przepisy! Rodzice dzieci z niepełnosprawnościami walczą o zmianę prawa. "Środki zabierane z dnia na dzień"
 • Wołodymyr Zełenski – prywatnie ukochany mąż i ojciec. Kim są jego najbliżsi? Ile ma dzieci?

Dodaj komentarz