Najciekawsze rozrywki dla dziecka w samolocie – o jakich mowa

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Najciekawsze rozrywki dla dziecka w samolocie - o jakich mowa

Wraz ze zbliżającymi się wakacjami wiele rodzin decyduje się na wspólne, wielodniowe wyjazdy poprzedzone długą podróżą. Podczas takich wycieczek dzieci często znużone stają pytać: "Ile jeszcze?". Aby uniknąć tych nieprzyjemności, podpowiadamy, jak umilić podróż dla dzieci samolotem i zamienić ją w przyjemne i relaksujące doświadczenie dla wszystkich.

Jak się przygotować do podróży samolotem? – poradnik dla rodziców

Przewidzenie jest najlepszym narzędziem do przygotowania się do podróży samolotem. Dzięki niemu możemy uniknąć nieprzewidzianych niespodzianek podczas lotu. Po pierwsze, warto zacząć od zestawienia listy wszystkiego, czego Twoje dziecko może potrzebować w trakcie podróży. Możemy nawet zaangażować dziecko w ten proces, aby nie czuło się pominięte. Oczywiście, warto zarezerwować kilka niespodzianek, które dziecko odkryje dopiero w samolocie. Jedynym ograniczeniem jest to, że wszystko musi mieścić się w bagażu podręcznym.

Poza przygotowaniem niezbędnego ekwipunku musimy pomyśleć też o tym, jak przygotować same dziecko do lotu samolotem. Latanie może być przytłaczające. Pojawiają się nieznane dźwięki, trzeba czekać, utrzymać spokój i siedzieć przez wiele godzin. Na dodatek mogą wystąpić nieprzyjemne turbulencje, które dla dziecka mogą być przerażające. Przed wejściem na pokład samolotu, warto porozmawiać z dzieckiem o poszczególnych etapach podróży, pokazać mu filmy i zdjęcia, które zapoznają je z nowym środowiskiem. Ciekawym rozwiązaniem może być też pokazanie trasy samolotu na mapie świata.

Rozrywka – klucz do spokojnej podróży z dzieckiem

Podczas przygotowywania się do podróży, niezależnie od tego, co zabrać ze sobą do jedzenia i picia, nie wolno nam zapominać o środkach rozrywki. Komiksy, gry edukacyjne, audiobooki i zabawki to podstawa udanej podróży. Dzięki nim zarówno dorośli, jak i dzieci mogą miło spędzić czas, bawiąc się samodzielnie lub razem, dzieląc się swoimi myślami i emocjami. Jednak co zrobić, jeśli nie mamy pomysłów na zabawę?

Przeczytaj więcej artykułów  Opryszczka u dzieci

Jeśli chodzi o rozrywki dla dzieci, warto zaplanować ich wystarczającą ilość na czas podróży. Dzieci rzadko potrafią się skupić na jednym zajęciu dłużej niż 15-30 minut, z drobnymi wyjątkami. Dobrym pomysłem jest zaplanowanie wielu różnorodnych zajęć, aby dziecko nie nudziło się zbyt szybko. Z drugiej strony, może wystarczyć też jedno specjalne zajęcie, które utrzyma dziecko zainteresowane przez całą podróż. Dlatego warto zapytać dziecko, co chciałoby robić w czasie lotu samolotem.

Jak zająć dziecko w samolocie? – kilka ciekawych pomysłów

  • Rozmowa o planie podróży – przed wyjazdem można wspólnie z dziećmi przygotować plan podróży, aby dziecko wiedziało, jak będzie wyglądać ta nowa przygoda. Dobrym pomysłem jest zapisywanie (lub rysowanie obrazków) w specjalnym zeszycie. Możemy przedstawiać krok po kroku, co będzie się działo, i prosić dziecko, aby skreślało każde wydarzenie na bieżąco (np. przylot na lotnisko, odprawa, wejście na pokład, start samolotu itp.);
  • Plecak z ciekawostkami – żeby dziecko poczuło się jak prawdziwy podróżnik, potrzebuje własnej torby! Mały plecak, w którym może zabrać wszystkie skarby, które będą go zabawiać w czasie lotu. Dzień przed wyjazdem można poprosić dziecko, żeby wybrało kilka rzeczy, które według niego będą niezbędne, i wsadziło je do plecaka. Możemy też do plecaka dorzucić niespodzianki, na przykład telefon z audiobookiem lub książkę;
  • Filmy dla dzieci – niektóre samoloty oferują pasażerom możliwość oglądania filmów na wbudowanych w siedzenia monitorach. Choć nie ma zbyt wiele filmów dla najmłodszych, na pewno zainteresują one dziecko podczas długiego lotu;
  • Kolorowanki – to klasyczna, ale wciąż popularna zabawa dla dzieci. Dlatego niektóre linie lotnicze, żeby zająć dzieci w czasie lotu, rozdają im darmowe kolorowanki. Jeśli zabieramy własne kolorowanki, nie zapomnijmy o kredkach;
  • Książki i komiksy dla dzieci – jeśli dziecko już umie czytać, to dobra książka może być jedną z najlepszych form rozrywki podczas podróży. Ulubieni bohaterowie i ciekawe historie zapewnią przyjemność podczas lotu.
Przeczytaj więcej artykułów  Najpiękniejsze wiersze o choince dla dzieci i dorosłych

Audiobooki w podróży – niesamowita rozrywka dla dziecka

Podczas wielogodzinnej podróży patrzenie na krajobrazy czy nudne rozmowy z pewnością mogą znużyć dziecko. Gdy nie mamy więcej pomysłów, zawsze można zdecydować się na opcję, która z pewnością uszczęśliwi każde dziecko, niezależnie od wieku.

Audiobooki mogą stanowić świetną alternatywę na spędzanie czasu aktywnie w czasie podróży. Niezależnie od ulubionego gatunku czy konkretnej pozycji, dziecko wraz z audiobookiem i słuchawkami może się zanurzyć w świat fantazji i miło spędzić czas podczas długiej podróży. Najlepsze audiobooki dla dzieci, czyli serie znanych i lubianych bajek oraz opowiadań, znajdziesz na stronie Audioteka.com. Dzięki audiobookom dzieci będą bawić się podczas długiej podróży, sprawiając, że nawet najdłuższy lot samolotem stanie się przyjemny i znośny.

Dzieci mogą poznać nowe historie i poszerzyć swoją wiedzę, a także poprawić swoje umiejętności językowe. Audiobooki są dostępne na urządzeniach mobilnych, więc w trybie samolotowym możemy zapewnić naszemu dziecku niezapomniane przygody podczas podróży.

Podróże samolotem z dziećmi – zabawa to klucz do sukcesu

Dzięki powyższym wskazówkom lot z dzieckiem może być spokojny i pełen zabawy dla całej rodziny. Na początku podróży warto zaskoczyć dziecko słodką lub owocową przekąską. Dodatkowo, mały posiłek pomoże złagodzić ból w uszach, który jest typowy podczas startu samolotu.

Kiedy pojawi się jakaś stresująca sytuacja, nie należy panikować. Zachowanie spokoju jest kluczowe. Możemy dziecku zaproponować słuchawki z odtwarzaczem audiobooków, komiks albo smaczną przekąskę – na pewno sprawią, że nawet najdłuższy lot samolotem stanie się dla niego przyjemny.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz