Najwięcej dzieci z jednej matki Rekordzistka zaszła w ciążę 27 razy i urodziła 69 dzieci

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Najwięcej dzieci z jednej matki Rekordzistka zaszła w ciążę 27 razy i urodziła 69 dzieci

Zajście w ciążę i urodzenie dziecka jest często trudne, ale piękne. Niektóre kobiety mają okazję doświadczyć tego kilka razy. Jednak mało kto może dorównać rekordzistce w tej dziedzinie. Fiodorowa Wasiljewa, Rosjanka, urodziła najwięcej dzieci w historii. Aż 27 razy była w ciąży, a większość z nich była ciążami mnogimi. Kim była najbardziej płodna matka na świecie? Ile dzieci miała Fiodorowa?

Najwięcej dzieci z jednej matki. Ile dzieci miała rekordzistka?

Każda ciąża jest inna. Dla niektórych jest to błogosławione doświadczenie, dla innych prawdziwy koszmar. Większość matek zgodzi się, że jest to trudny czas zarówno dla ciała, jak i dla psychiki. Szczególnie końcówka ciąży bywa uciążliwa, gdy kobieta jest zmęczona, odczuwa bóle pleców, stawów i ma opuchnięcia.

Biorąc pod uwagę trudy ciąży, trudno sobie wyobrazić, że można to przechodzić więcej niż kilka razy. Coraz mniej par decyduje się na dziecko, a jeśli już, to najczęściej na jedno lub dwoje. Dlatego liczba urodzeń w Europie drastycznie spada, a sytuacja demograficzna staje się problemem.

Problem niskiej liczby urodzeń nie był tak widoczny w przeszłości. Chociaż śmiertelność niemowląt była wysoka, było wiele rodzin wielodzietnych. Do rekordzistów w tej dziedzinie z pewnością należeli Fiodorowa Wasiljewa i jej mąż, którzy doczekali się aż 69 dzieci!

Rekord urodzeń. Kto miał najwięcej dzieci na świecie?

Najwięcej dzieci z jednej matki Rekordzistka zaszła w ciążę 27 razy i urodziła 69 dzieci

Fiodorowa Wasiljewa była rosyjską chłopką i żoną Fiodora Wasilijewa. Mieszkała w mieście Szuja, 340 km od Moskwy. Więcej o tej rodzinie nie wiadomo. Wiadomo jednak, że urodziła najwięcej dzieci od jednej matki (przynajmniej według odnotowanych przypadków). Fiodorowa była w ciąży 27 razy, z czego wszystkie ciąże były mnogimi. Urodziła 69 żywych dzieci, z czego tylko dwoje zmarło we wczesnym niemowlęctwie. Urodziła 16 zestawów bliźniąt, 7 zestawów trojaczków i 4 zestawy czworaczków. Fiodorowa Wasiljewa jest więc najbardziej płodną kobietą na świecie.

Przeczytaj więcej artykułów  Piosenki na Halloween dla dzieci straszne po angielsku

W Polsce rekordzistką jest kobieta z gminy Grodziczno na Mazurach, która urodziła łącznie 11 chłopców i 10 dziewczynek.

Ile dzieci urodziło się jednocześnie?

Kolejny rekord należy do mieszkanki RPA, Gosiame Tamara Sithole. W wieku 37 lat urodziła dziesięcioro dzieci: 7 chłopców i 3 dziewczynki. W siódmym miesiącu ciąży podjęto decyzję o cięciu cesarskim, aby chronić zdrowie matki i dzieci.

Czytelnicy pytają o rekordy urodzeń

Kto miał najwięcej dzieci?

Według odnotowanych przypadków była to Fiodorowa Wasiljewa, Rosjanka żyjąca na początku XVIII wieku.

Najwięcej dzieci z jednej matki Rekordzistka zaszła w ciążę 27 razy i urodziła 69 dzieci

Kto ma najwięcej dzieci na świecie?

Mariam Nabatanzi z Ugandy cierpi na rzadką chorobę genetyczną, która powoduje ciąże mnogie. Dotychczas urodziła 44 dzieci.

Gdzie padł rekord urodzeń?

W RPA, Gosiame Tamara Sithole ustanowiła nowy światowy rekord Guinnessa, rodząc dziesięcioraczki!

Kto miał najwięcej dzieci w historii?

Prawdopodobnie był to Fiodorowa Wasiljewa, Rosjanka, która urodziła aż 69 dzieci.

Prawdopodobnie był to Fiodorowa Wasiljewa, Rosjanka, która urodziła aż 69 dzieci.

Dodaj komentarz