Niemowlę zatrzaśnięte w aucie podczas upałów Policjant uratował dziecko

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

W Nowej Wsi miało miejsce niebezpieczne zdarzenie. Mama przypadkowo zamknęła swoje małe dziecko w samochodzie. W ciągu 30 minut temperatura w samochodzie stojącym na słońcu może się podnieść nawet do 50 stopni.

#image.jpg

Niemowlę uwięzione w samochodzie podczas fali upałów

Pozostawienie dziecka w samochodzie, nawet na krótki okres czasu, może mieć tragiczne skutki, zwłaszcza w obecnych warunkach upałów. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Nowej Wsi niedaleko Rzeszowa. Po wsadzeniu 7-miesięcznego dziecka do fotelika, mama przypadkowo zamknęła drzwi auta po środku. Samochód automatycznie zablokował wszystkie zamki. Kobieta była przerażona, bo oprócz kluczyków, zgubiła też telefon i nie wiedziała, jak wezwać pomoc.

  • Lekarze nie dawali nadziei! Wczesniak w 23. tygodniu teraz obchodzi roczek!
  • Kobieta urodziła w pracy. Dziecko wyrzucono do śmietnika

Przestraszona matka udała się do pobliskiego posterunku. Powiadomiony o sytuacji, policjant natychmiast podjął działania. Przez chwilę zastanawiał się nad rozbiciem szyby, ale okazało się, że jedno z okien było uchylone. Za pomocą długiego patyka policjant zdołał nacisnąć przycisk otwierający drzwi. Mimo ogromnego stresu, dziecku nic się nie stało.

Niestety, nie każdy rodzic reaguje tak szybko. Zdarza się, że dzieci są pozostawiane w samochodach na parkingu nawet na kilka godzin, co powoduje wyczerpanie i odwodnienie. W niektórych przypadkach dochodzi nawet do tragicznych skutków. Ważne jest, aby nigdy nie zostawiać dziecka bez opieki w zamkniętym samochodzie w czasie upałów, które mogą stanowić śmiertelną pułapkę dla małego dziecka.

Jak pomóc dziecku uwięzionemu w samochodzie?

  1. Jeśli samochód znajduje się na parkingu, na przykład przed centrum handlowym, można zgłosić numer tablicy rejestracyjnej do informacji i poprosić właściciela o niezwłoczne zgłoszenie się do samochodu.
  2. Zgłosić sytuację policji, która podejmie odpowiednie kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa dziecka.
  3. Jeśli obawiasz się o zdrowie i życie dziecka, możesz wybić szybę najbardziej oddaloną od dziecka i wydostać je z samochodu.
  4. Zadzwonić po pogotowie, podać dziecku wodę do picia i spróbować je ochłodzić.
Przeczytaj więcej artykułów  Morfologia u dzieci

Dzieci są bardziej wrażliwe na wysokie temperatury niż dorośli. Szybko się pocą, ich skóra się rozgrzewa, odczuwają silne nieprzyjemności i duszności. W takiej sytuacji lepiej nie ryzykować i jak najszybciej podjąć działania. Najważniejsze jest, żebyśmy nigdy nie byli obojętni i nie wierzyli, że ktoś inny podejmie działania, aby pomóc całkowicie bezbronnemu dziecku uwięzionemu w rozgrzanym samochodzie.

[Zdjęcie główne: depositphotos.com; zdjęcie poglądowe ilustrujące artykuł]

[Zdjęcie główne: depositphotos.com; zdjęcie poglądowe ilustrujące artykuł]

Dodaj komentarz