Novakid – czy to dobry wybór dla rodziców poszukujących szkoły językowej dla dziecka Szczera

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Novakid - czy to dobry wybór dla rodziców poszukujących szkoły językowej dla dziecka Szczera

Jako mama, zawsze staram się znaleźć najlepsze dla swojego dziecka, szczególnie jeśli chodzi o edukację. Ważne jest, aby zapewnić mu ciekawe i rozwijające zajęcia oraz różne narzędzia edukacyjne, które pomogą mu się rozwijać. Jednak znalezienie odpowiednich lekcji dla małych dzieci nie jest łatwe. Jak więc znaleźć idealne zajęcia dla najmłodszych? Czy Novakid to dobry wybór dla rodziców poszukujących szkoły językowej dla swojego dziecka? Poznajcie szczere opinie jednej mamy, której dziecko zaczęło naukę w tej szkole językowej 2,5 roku temu.

Szczerze o Novakid. Przedstawiamy fakty i obalamy mity!

Novakid - czy to dobry wybór dla rodziców poszukujących szkoły językowej dla dziecka Szczera

W dzisiejszych czasach wszyscy zdają sobie sprawę, jak wiele korzyści płynie z nauki języków obcych już od najmłodszych lat. Małe dzieci mają niesamowitą zdolność nauki i szybko przyswajają podstawowe umiejętności komunikacyjne. Bardzo szybko zapamiętują słownictwo, zwroty i mają łatwość w opanowaniu poprawnej wymowy i akcentu.

Tak więc rozpoczęcie nauki języka angielskiego we wczesnym dzieciństwie to tylko połowa sukcesu. Aby zajęcia przyniosły oczekiwane efekty, konieczne jest wybranie odpowiedniej szkoły, która oferuje program dostosowany do wieku dziecka i ma profesjonalnych nauczycieli.

Novakid - czy to dobry wybór dla rodziców poszukujących szkoły językowej dla dziecka Szczera

Najlepiej opierać swoje wybory na opiniach i radach innych rodziców, którzy przeszli już tę drogę. Mirosława Trenerowska, mama i autorka bloga "Blond Pani Domu", postanowiła podzielić się swoimi doświadczeniami. Jej syn uczęszcza na zajęcia z języka angielskiego w Novakid od ponad dwóch lat, więc ma wiele wartościowych uwag i może obalić wiele mitów.

Najważniejszą kwestią, która często niepokoi rodziców, jest nauka online. Niektórzy obawiają się, że zajęcia przez internet nie będą tak skuteczne jak tradycyjne lekcje stacjonarne. Jednak w Novakid jest zupełnie inaczej! Jak podkreśla Mirosława, zajęcia są prowadzone przez native speakerów, którzy mówią tylko po angielsku do uczniów. Dziecko jest więc "zanurzone" w języku i szybko go przyswaja, znacznie szybciej niż w przypadku lekcji z polskimi nauczycielami, do których zawsze może się zwrócić w języku ojczystym.

Novakid - czy to dobry wybór dla rodziców poszukujących szkoły językowej dla dziecka Szczera
  • Zajęcia indywidualne, gdy dziecko ma nauczyciela tylko dla siebie.
  • Program dostosowany do wieku i możliwości dziecka.
  • Bezpośrednia interakcja i indywidualny sposób nauczania, co pozwala na skupienie na potrzebach jednego ucznia – czego nie ma na tradycyjnych lekcjach.
Przeczytaj więcej artykułów  Post dla dzieci Czy każdy musi pościć w piątek Ścisły post obowiązuje tylko w konkretnym wieku

"Co więcej" – mówi Mirosława Trenerowska – "program nauki w Novakid jest bardzo rozbudowany, a lekcje są realizowane przy użyciu specjalnego systemu motywującego i metody TPR. Nauczyciel nie tylko pokazuje slajdy i zadania, ale także używa gestów, mimiki twarzy i ruchów, aby przekazać cały materiał. Dzieci chętnie powtarzają te gesty i słowa, co sprawia, że materiał jest o wiele lepiej przyswajany."

Novakid - czy to dobry wybór dla rodziców poszukujących szkoły językowej dla dziecka Szczera

Nauka online nie wymaga więcej zaangażowania? Kolejny mit!

Z doświadczenia Mirosławy wynika również, że dzieci nie mają problemów z koncentracją podczas tych zajęć. Lekcje nie przypominają tradycyjnej szkoły! Są o wiele ciekawsze i bardziej interesujące dla dziecka. "Dzięki ciekawej oprawie graficznej i różnorodnym formom prowadzenia zajęć, dziecko czuje się jakby grało w przyjemną grę. Nauka jest dla niego wtedy jedynie przyjemnością, której doświadcza w trakcie zajęć."

Novakid - czy to dobry wybór dla rodziców poszukujących szkoły językowej dla dziecka Szczera

Cała struktura lekcji jest tak zaplanowana, żeby dziecko mogło jak najwięcej skorzystać z nich i w żadnym momencie się nie nudzić. W recenzji Mirosławy Trenerowskiej możemy przeczytać, że lekcje zaczynają się od pięciominutowego wprowadzenia w formie wideo, następnie jest 25-minutowa lekcja/rozmowa/zabawa z native speakerem, a na zakończenie jest 10-minutowa przyjemna zabawa relaksująca. "Według mnie" – mówi Mirosława – "takie podziały dają dziecku pewność, jak potoczą się zajęcia, a dzięki ich różnorodności uwaga dziecka pozostaje cały czas skupiona".

Czy Novakid to dobry wybór dla Twojego dziecka?

Novakid - czy to dobry wybór dla rodziców poszukujących szkoły językowej dla dziecka Szczera

Oprócz skutecznych metod nauczania, Mirosława Trenerowska podkreśla także zalety logistyczne. W jej opinii, nauka online jest o wiele wygodniejsza zarówno dla dzieci, które czują się lepiej i bardziej swobodnie w swoim własnym domu, jak i dla rodziców, którzy oszczędzają mnóstwo czasu na dojazdy. Nie trzeba dostosowywać swojego planu do zajęć, ponieważ grafik lekcji można elastycznie dostosować do własnych potrzeb za pośrednictwem panelu rodzica na stronie Novakid.

Przeczytaj więcej artykułów  Najciekawsze filmy o kotach dla dzieci Co powinni obejrzeć miłośnicy futrzanych pupili

"Na początku nauki online nasze dziecko może oczekiwać, że będziemy obok (ale nie oznacza to, że będziemy siedzieć obok dziecka i tłumaczyć mu omawiane zagadnienia). Jednak faktycznie dziecko bierze udział w 40-minutowych sesjach angielskiego całkowicie samodzielnie" – mówi Mirosława.

  • Interaktywność i bezpośrednia interakcja z nauczycielem.
  • Bogaty program i skuteczne metody nauczania.
  • Nauka przez zabawę jako podstawowa metoda edukacji, bez żadnej presji.
  • Otrzymywanie aktualnych informacji zwrotnych na temat postępów dziecka.
  • Nie trzeba organizować dojazdów na zajęcia.
  • Elastyczne ustalanie harmonogramu zajęć.

Dodaj komentarz