Pierwsze dziecko urodzone w 2023 przyszło na świat tuż po północy Jak rodzice dali mu na imię

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Pierwsze dziecko urodzone w 2023 przyszło na świat tuż po północy Jak rodzice dali mu na imię

31 grudnia, gdy większość osób w Polsce świętowała Nowy Rok, na porodówkach trwały normalne procedury. Wraz z nadejściem północy kilka chwil po niej, zostaliśmy po raz pierwszy rodzicami w 2023 roku. Tyle brakowało, aby pierwsze dzieci urodzone 1 stycznia miały wpisaną datę 2022.

Jednak nie wszyscy mieli możliwość uczestniczenia w sylwestrowych imprezach. Dla niektórych, najważniejszym wydarzeniem było narodzenie pierwszego dziecka w 2023 roku. Tak było w przypadku trójki niemowląt, które przyszły na świat w różnych częściach Polski, dosłownie minutę po północy.

Profil szpitala św. Rodziny w Poznaniu na Facebooku potwierdził, że o godzinie 00:01, 1 stycznia, urodził się chłopczyk o imieniu Maurycy. Jest to z pewnością pierwsze dziecko urodzone w 2023 roku w Poznaniu, a jedno z pierwszych dzieci w całym kraju.

Z przyjemnością ogłaszamy, że w naszym szpitalu, kilka minut po północy, narodziło się pierwsze poznańskie niemowlę. Dokładnie minutę po północy przyszedł na świat Maurycy.

Co ciekawe, również minutę po północy w Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu urodziła się dziewczynka o imieniu Zuzia.

Pierwsze dziecko urodzone w 2023 przyszło na świat tuż po północy Jak rodzice dali mu na imię

To jest naprawdę wyjątkowy sposób na powitanie nowego roku. Zuzia, która przyszła na świat o godzinie 00:01 w naszym szpitalu, jest najprawdopodobniej pierwszym dzieckiem narodzonym w 2023 roku w Podkarpaciu, a może nawet w całej Polsce.

Minutę po północy przyszedł również na świat Klara, dziewczynka urodzona w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Dla rodziców i bliskich tych maluszków był to prawdopodobnie najbardziej ekscytujący i emocjonujący Sylwester w życiu, ale z pewnością weszli w Nowy Rok z hukiem.

Dzieci urodzone 1 stycznia 2023 roku

Osoby urodzone pod koniec grudnia lub na początku stycznia mają znak zodiaku Koziorożca, a ich żywiołem jest ziemia. Mówi się, że są cierpliwe i wytrwałe w osiąganiu celów. Nie poddają się łatwo i potrafią pracować nad swoim sukcesem przez długi czas, nie przestając. Często są też niezwykle uparte w kontakcie z innymi ludźmi i nie lubią niespodzianek czy zmian. Zawsze preferują mieć wszystko dobrze przemyślane i zaplanowane. Oczywiście, są to informacje, które powinniśmy traktować raczej jako ciekawostkę z humorem.

  • Sowizdrzał, Sarna, Dąb… rodzice mają nieograniczoną wyobraźnię! Oto najdziwniejsze imiona, które powalają na kolana
  • Świadczenia na dzieci w 2023 roku. Rodziny mogą ubiegać się nie tylko o 500 plus. Co jeszcze mogą zrobić?
  • Ulga prorodzinna w 2023 roku nie dotyczy wszystkich rodziców. Kto może z niej skorzystać? Jakie są limity dochodów?
Przeczytaj więcej artykułów  Najlepsze piaskownice dla dzieci

Dodaj komentarz