Plecaki dla dzieci jak kupować żeby dziecko było zadowolone

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Plecaki dla dzieci jak kupować żeby dziecko było zadowolone

Jesteśmy w połowie wakacji i nie da się ukryć, że zbliża się rok szkolny. W związku z tym wielu rodziców powoli przymierza się do zakupu wyprawki szkolnej dla swojego dziecka. Wśród niezbędnika przedszkolaka lub dziecka w wieku szkolnym, oprócz kredek, piórników, książek i zeszytów, znajduje się plecak. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów i modeli plecaków dla dzieci, ale jaki plecak najlepiej wybrać? Na co zwrócić uwagę, żeby plecak był dla dziecka wygodny i funkcjonalny?

Jak wybrać odpowiedni plecak dla dziecka?

Wybór odpowiedniego plecaka do szkoły jest bardzo ważny. Z jednej strony, plecak musi spełniać kilka warunków, aby nie wpływał negatywnie na postawę dziecka i nie sprawiał problemów zdrowotnych. Z drugiej strony, musi być ładny i podobać się dziecku, żeby chętnie go nosiło.

Plecaki dla dzieci jak kupować żeby dziecko było zadowolone

[shopify_frame link=”https://sklep.rodzice.pl/plecaki-szkolne/” limit=”8″]

  1. Usztywnienie: plecak do szkoły powinien być usztywniony, żeby zachować prawidłową postawę i chronić zawartość plecaka przed zgnieceniem.
  2. Waga: plecak sam w sobie nie powinien być zbyt ciężki. Dziecko będzie w nim nosić książki i zeszyty, które są już wystarczającym obciążeniem dla pleców. Masa plecaka razem z zawartością nie powinna przekraczać 10% masy ciała dziecka.
  3. Rozmiar: rozmiar plecaka należy dopasować do wzrostu i budowy ciała dziecka. Dolna krawędź plecaka powinna sięgać do dolnej linii pleców, a górna nie powinna być wyżej niż szyja.
  4. Szelki: szelki powinny być regulowane, żeby można było dostosować plecak do wysokości noszenia przez dziecko. Powinny być szerokie, żeby lepiej rozkładać ciężar. Dodatkowo, dobrze, jeśli plecak ma pas biodrowy, który odciąży plecy.
  5. Przegródki: plecak powinien mieć wiele kieszeni i przegródek, żeby łatwiej było utrzymać porządek i znaleźć potrzebne rzeczy.

Plecak marki JACK WOLFSKIN jest pojemny i ma wiele poręcznych kieszeni. Sprawdź cenę!

Plecaki dla dzieci jak kupować żeby dziecko było zadowolone

Plecaki dla dziewczynek i dla chłopców

Jeżeli dany model plecaka spełnia powyższe kryteria, można zwrócić uwagę na jego wygląd. Wybór plecaka powinien należeć do dziecka, dlatego warto zabrać je ze sobą na zakupy. Można znaleźć plecaki typowo dla dziewczynek (na przykład różowe lub z motywem kwiatowym), dla chłopców oraz uniwersalne. Ważne jest, żeby dziecko czuło się dobrze w swoim plecaku i lubiło go nosić.

Przeczytaj więcej artykułów  Minimalne alimenty na dziecko 2022 Ile wynoszą Na tej podstawie sąd wylicza konkretną kwotę

Plecak dla dziewczynek McNeill ma wiele poręcznych kieszeni. Dodatkowo sprzedawany jest w komplecie z piórnikiem i workiem. Zobacz też inne propozycje >>

Plecaki dla dzieci jak kupować żeby dziecko było zadowolone

Plecaki na kółkach

Plecaki na kółkach są bardzo popularne wśród dzieci, które codziennie muszą zabierać do szkoły dużo książek, zeszytów i przyborów. Mają wiele zalet – dziecko nie musi ich nosić na plecach, są większe i mają więcej przegródek. Plecaki na kółkach są również usztywnione, żeby chronić zawartość przed uszkodzeniem. Mają teleskopową rączkę, którą można regulować, żeby było wygodniej ciągnąć plecak.

Przy wyborze plecaka na kółkach warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Powinien być wytrzymały i wodoodporny. Ważne jest także, żeby dno plecaka było wzmacniane, bo to miejsce najbardziej podatne na przetarcia i zamoczenie.

Dodaj komentarz