Pomysły na prezent dla 10-latki na Święta Dzień Dziecka lub urodziny

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Pomysły na prezent dla 10-latki na Święta Dzień Dziecka lub urodziny

Zakup prezentu dla 10-latki może być trudny zarówno dla rodziców, jak i innych bliskich osób. Dziewczynki w tym wieku mają różne zainteresowania, które często się zmieniają nawet w ciągu kilku tygodni. Jednak istnieją pewne uniwersalne prezenty, które z pewnością przypadną do gustu różnym dziewczykom. Jakie prezenty są godne uwagi? Jeśli masz problem przy wyborze, warto zajrzeć do poniższych propozycji. Co kupić 10-latce?

Zacznij od rozmowy z rodzicami dziecka, aby dowiedzieć się, czym w danym momencie interesuje się dziewczynka. To ułatwi Ci podjęcie decyzji i zmniejszy obawy, że trafisz z prezentem nie w punkt. Równie ważne jest porozumienie się z rodzicami, aby upewnić się, że nie będą przeszkadzać drogie prezenty lub elektronika. Porozmawiaj z nimi również po to, aby uniknąć duplikatów prezentów. Dla tych, którzy zastanawiają się, jaki prezent urodzinowy wybrać dla 10-latki lub co kupić dziewczynce na Dzień Dziecka lub inną okazję, polecamy poniższe pomysły. Sprawdź i znajdź inspirację!

Co kupić 10-latce na urodziny 2022? Książki zawsze na topie

Pomysły na prezent dla 10-latki możesz znaleźć na różnych forach internetowych. Najczęściej wymienianym pomysłem okazują się książki. Sprawdźmy więc, jakie publikacje są aktualnie najpopularniejsze.

Książka "GŁOSUJĘ Wybieram"

Książka, która wciąga, angażuje, ale jednocześnie ucząca! To wyjątkowa lektura, która pomaga dziecku zrozumieć, jak ważne jest podejmowanie świadomych wyborów i jak duży wpływ na nasze życie i życie innych mają pozornie małe decyzje. Dzięki tej książce dziecko może naprawdę nauczyć się, czym jest odpowiedzialność i rozwijać umiejętność logicznego myślenia.

Książka "Historia kobiet"

Pomysły na prezent dla 10-latki na Święta Dzień Dziecka lub urodziny

Czy kobieta mogła być faraonem? Dlaczego Greczynki spędzały całe dnie w domu? Kiedy spalono ostatnią czarownicę na stosie? "Historia kobiet" to wyjątkowa lektura, która ukazuje przeszłość z perspektywy kobiet i ich trudnych losów. W przystępny i interesujący sposób porusza trudne tematy. Książka ta pozwala spojrzeć szerzej, otwiera umysł i uświadamia.

Przeczytaj więcej artykułów  Novakid - czy to dobry wybór dla rodziców poszukujących szkoły językowej dla dziecka Szczera

Książka "Była sobie dziewczynka"

Inna interesująca książka dla 10-latki to "Była sobie dziewczynka" autorstwa Piotra Dobrego. To opowieści o dziewczynkach z różnych części świata i różnych epok. Jak bawiły się dziewczynki w starożytnej Grecji? Dlaczego w Chinach dziewczynkom nie wolno było jeść posiłków razem z rodzicami? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdują się właśnie w tej książce.

Książka "Dusza książki" – idealny prezent dla 10-latki

Pomyślałeś już kiedyś o tym, czy książka ma duszę? Odpowiedź na to pytanie może ukrywać się w tej niezwykłej opowieści, ale uwaga – treść może być zaskakująca. Ta niecodzienna lektura angażuje, ciekawi i inspiruje. Nawet dzieci, które nie przepadają za czytaniem, mogą czerpać z niej radość i nie będą mogły się oderwać od tej historii bez poznania zakończenia.

Książka "Maja dorasta"

"Maja dorasta. Niezbędnik dorastającej dziewczynki" – w tej książce poznasz 9,5-letnią Maję. Jest napisana przez lekarkę i zdobyła wiele nagród – zdecydowanie warto ją wziąć pod uwagę.

Pomysły na prezent dla 10-latki na Święta Dzień Dziecka lub urodziny

Kreatywny prezent dla 10-latki na Dzień Dziecka i inne okazje

Odpowiedni prezent na 1 czerwca to dla wielu z nas wyzwanie. Sklepy dla dzieci oferują tak dużo różnych produktów, że trudno znaleźć coś naprawdę wyjątkowego i interesującego. Nikt przecież nie chce podarować prezentu, który po chwili zostanie odłożony na półkę i będzie zbierał kurz lub w ogóle nie przypadnie do gustu dziewczynce. Dlatego proponujemy poniższe zestawienie, które pomoże w tym morzu produktów znaleźć odpowiedni prezent dla 10-letniej dziewczynki!

Gra "Dobble"

Prezenty dla 10-latki to także planszowe gry. Jedną z nich jest Dobble – gra polega na tym, że uczestnicy kładą jedną kartę na stole, a resztę rozdają sobie nawzajem. Następnie, gdy wszyscy mają karty, szukają wspólnego symbolu na karcie leżącej na stole. Kto pierwszy znajdzie wspólny symbol, zdejmuje swoją kartę. Wygrywa osoba, która pierwsza pozbędzie się wszystkich swoich kart. Gra uczy spostrzegawczości i z pewnością spodoba się nie tylko dzieciom, ale także rodzicom. Dobble jest także dostępne w wersji z ulubionymi bajkami – na przykład "Krainą Lodu".

Przeczytaj więcej artykułów  Piękny wiersz dla syna Te utwory będą idealne na Dzień Dziecka

Gra "Dixit" jako prezent dla 10-latki

Kolejną grą godną uwagi jest Dixit – to pięknie ilustrowane karty do gry. Każdy uczestnik musi opisać swoją kartę jednym zdaniem, cytatem lub fragmentem piosenki. Pozostali gracze zgadują, która karta właśnie była opisywana. Istnieje kilka wariantów gry, takich jak edycja przygody, podróże, początki, wizje, marzenia czy wspomnienia. Użytkownicy chwalą tę grę za prostotę i oryginalność. Gra rozwija wyobraźnię.

Puzzle 3D i 4D

Pomysły na prezent dla 10-latki na Święta Dzień Dziecka lub urodziny

Jeszcze jeden pomysł na oryginalny prezent dla 10-latki to puzzle 3D i 4D. Najczęściej przedstawiają one budynki, na przykład zamki, więc sprawdzą się dla dziewczynki interesującej się architekturą lub podróżami. Dzięki nim będzie mogła mieć miniaturową wieżę Eiffla lub bazylikę św. Piotra w swoim pokoju.

Farby fluorescencyjne

Jeśli dziewczynka interesuje się sztuką i malarstwem, idealnym prezentem dla niej mogą być farby fluorescencyjne. Pozwalają one na tworzenie naprawdę niezwykłych dzieł i zadowolą najbardziej wymagające młode artystki. Do stworzenia kreatywnej przestrzeni dla dziecka sprawdzą się również pozostałe produkty z serii MÅLA, takie jak sztaluga, walizka malarska czy plastelina. Nic nie pobudza wyobraźni i kreatywnego myślenia tak jak własne, prywatne miejsce do twórczości plastycznej.

Gra "Top Model"

Inna często polecana opcja to edycja "Top Model". Dzięki niej dziewczynki mogą poczuć się jak prawdziwi projektanci, tworząc nie tylko ubrania, ale także fryzury i makijaż. Tworzenie ułatwiają zestawy naklejek.

Aparat fotograficzny dla dzieci

Możesz także rozważyć zakup aparatu fotograficznego dla dzieci. Aparaty te są wykonane z wytrzymałego materiału, który jest odporny na uszkodzenia i dobrze leży w małych dłoniach. Są także łatwiejsze w obsłudze niż tradycyjne aparaty cyfrowe. Dzięki niemu 10-latka będzie mogła uwieczniać wszystko, co jest dla niej ważne – rodziców, przyjaciół, ukochane zwierzę lub okolicę.

Pomysły na prezent dla 10-latki na Święta Dzień Dziecka lub urodziny

Co dla 10-latki na Dzień Dziecka?

Zwykle na Dzień Dziecka obdarowuje się 10-latki mniejszymi prezentami. Dobrym pomysłem mogą więc być, jak już wspominaliśmy, książki, słodycze lub wyjście do kina. Dobrze jest również świętować ten dzień wspólną zabawą. Jakie rozrywki spodobają się 10-latkom?

  • Warsztaty ceramiczne
  • Nauka jazdy na koniu
  • Lekcja jazdy na deskorolce lub rolkach
  • Pakiety w parkach rozrywki: jazda gokartem, zjazd na tyrolce, "lot" na symulatorze lotniczym, nauka wspinaczki, lot w tunelu aerodynamicznym, kurs kulinarny lub wstęp do parku trampolin.
Przeczytaj więcej artykułów  Najlepszy strój do szkoły Jak ubrać dziecko aby czuło się komfortowo i wygodnie

To propozycje na zabawę nie tylko dla 10-latki, ale także dla całej rodziny. Możesz także rozważyć zakup deskorolki, która świetnie sprawdzi się podczas wspólnych spacerów. Deskorolki są dostępne w różnych kolorach i wzorach – na pewno znajdziesz coś oryginalnego.

Jako prezent możesz także zabrać 10-latkę na wydarzenia muzyczne organizowane w ramach projektu Narodowego Forum Muzyki dla dzieci we Wrocławiu. Projekt zachęca do udziału w różnych edukacyjnych zajęciach, które mają na celu uświadomienie zarówno rodzicom, jak i dzieciom, jak ważną rolę w odpowiednim rozwoju odgrywa muzyka i wrażliwość na jej piękno. Można uczestniczyć w wielu koncertach, na przykład w rodzinnej Filharmonii. To z pewnością niezapomniane przeżycie i może być początkiem pięknej przygody muzycznej.

Filharmonia Familijna

Wspólne wyjście na koncert w niedzielny poranek to doskonały sposób na wartościowe spędzenie czasu z rodziną. Pełne elementów teatralnych, tańca i humoru koncerty bawią zarówno dzieci, jak i dorosłych. Po wyjściu z NFM wszyscy są podekscytowani i bogatsi w wiedzę o muzyce, którą przyswoili w taki niezauważalny sposób, dzięki wspólnej zabawie.

Pomysły na prezent dla 10-latki na Święta Dzień Dziecka lub urodziny

Oryginalny prezent dla 10-latki na Dzień Dziecka, urodziny i inne okazje

Zgadzamy się, że jest trudno zaskoczyć dzisiejsze dzieci i młodzież. Mają one stały dostęp do internetu i często są bardziej "na czasie" z nowinkami i trendami. Dlatego znalezienie nietypowego prezentu dla 10-latki, zarówno na Dzień Dziecka, jak i na urodziny, może być trudne. Oto kilka oryginalnych propozycji:

Zestaw Clementoni

Możesz wybrać zestaw Clementoni do tworzenia domowych kosmetyków, takich jak kremy czy sole do kąpieli. Dzięki temu dziewczynka będzie mogła nauczyć się podstaw pielęgnacji skóry. Możesz też wybrać zestaw do eksperymentów naukowych. Dziecko będzie mogło przeprowadzać swoje pierwsze naukowe eksperymenty.

Zegarek Flik Flak

Kolekcja "Retro" zegarków Flik Flak to wyjątkowe propozycje dla każdej dziewczynki. Łączą one nowoczesne rozwiązania z tradycją. Wykorzystano przy ich produkcji najnowsze, ekologiczne materiały, a jednocześnie zachowano sprawdzoną koncepcję edukacyjną. Wskazówki zegarków Flik i Flak pomagają dzieciom nauczyć się odczytywać godziny. Ten prezent nie tylko nauczy dziewczynkę efektywnie zarządzać czasem, ale także da jej ponadczasowy, uniwersalny i elegancki dodatek do jej stroju.

Vouchery do Energylandii

Energylandia w Zatorze zasłu

Dodaj komentarz