Porysowane okulary Jak usunąć rysy z okularów

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Porysowane okulary Jak usunąć rysy z okularów

Rysowane okulary to częsty problem dla osób, które je noszą. Z czasem przestajemy o nie dbać, wrzucamy je luzem do torebki bez etui czy nosimy zawieszone na szyi. Wszelkie zadrapania lub rysy na okularach wyglądają bardzo nieestetycznie i utrudniają widzenie. Czy można takie okulary naprawić? Oczywiście! Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na to.

Ważne punkty przedstawione w tym artykule:

  • Nie używaj chusteczek higienicznych ani ręczników kuchennych do czyszczenia okularów.
  • Możesz usunąć rysy z okularów za pomocą pasty do zębów, sody oczyszczonej, proszku do pieczenia, ciepłej wody i mydła oraz ściereczki z mikrofibry.
  • Polerowanie szkieł okularów u optyka kosztuje od 20 do 40 złotych.

Rysowane okulary – Jak usunąć rysy z okularów?

Okulary, niezależnie od tego, czy są korekcyjne, czy przeciwsłoneczne, są podatne na uszkodzenia i rysy na szkłach. Istnieje kilka metod i sposobów, aby naprawić takie rysowane okulary. Nie można być pewnym, czy wszystkie metody będą skuteczne, ale zawsze warto spróbować zanim wyrzucimy okulary do kosza. Rysy na szkłach okularów można wypolerować. Aby wypolerować okulary, możemy śmiało użyć środków do polerowania mebli. Ta tłusta i biała substancja, która jest przeznaczona do usuwania plam z mebli, poradzi sobie także z rysami na okularach. Wystarczy nałożyć niewielką ilość na specjalną szmatkę i dokładnie wypolerować okulary.

Domowe sposoby na rysowane okulary

  • Jednym ze sposobów, które sprawdzają się tutaj, jest użycie pasty do zębów. Nie tylko okulary będą lśniły, ale również rysa na okularach zniknie. Wystarczy nałożyć pastę na soczewki, odczekać chwilę, przetrzeć szkła, spłukać je wodą i poczekać, aż wyschną.
  • Kolejną propozycją jest soda oczyszczona. Ten środek do czyszczenia potrafi poradzić sobie z rysami na szkle. Należy wymieszać niewielką ilość sody z wodą, a następnie tą mieszaniną oczyścić okulary, spłukać je wodą i wypolerować szmatką z mikrofibry.
  • Proszek do pieczenia również neutralizuje uszkodzenia na okularach. Ma on podobne działanie do sody oczyszczonej. Usuwa dokładnie nagromadzony kurz i brud i sprawia, że wszystkie uszkodzenia stają się niewidoczne dla oka.
Przeczytaj więcej artykułów  Nie pij dziś kawy Połącz ją z innym składnikiem i odczekaj Kuchnia będzie lśniła

Jak wypolerować okulary w domu?

  • Okulary można wypolerować w domu za pomocą ciepłej wody i mydła. Wystarczy umieścić okulary w misce z tymi składnikami, dokładnie umyć, a następnie spłukać i osuszyć.
  • Domowa pasta do czyszczenia okularów z mocnym kwasem również sprawdzi się w tym przypadku. Ta metoda wymaga trochę ostrożności i zabezpieczenia dłoni. Należy nałożyć kwas na szkła okularów za pomocą patyczków do uszu, zostawić na maksymalnie 5 minut, a następnie dokładnie spłukać.
  • Na koniec wypoleruj okulary szmatką z mikrofibry. Dodatkowo ważne jest, aby pamiętać, że chusteczki higieniczne i ręczniki papierowe nie nadają się do czyszczenia okularów.

Polerowanie szkieł okularów u optyka – cena

Jeśli chodzi o usunięcie rys z okularów, można oddać je do optyka. Jeśli zależy nam na usunięciu rys z okularów, optyk jest najlepszą opcją. Kto, jeśli nie specjalista, poradzi sobie z takim problemem? Wszyscy godni polecenia optycy oferują usługi polerowania szkła. Ten proces odbywa się za pomocą specjalistycznego sprzętu i materiałów, które delikatnie oddziałują na powłokę ochronną na powierzchni soczewek.

Osoby, które mają poważnie uszkodzone okulary z dużą ilością rys, powinny szczególnie skorzystać z usług profesjonalnego optyka. To jedyny sposób, aby polerowanie nie uszkodziło okularów, a mogły nam służyć przez kolejne lata. Usługa taka kosztuje od 20 do 40 złotych.

Rysy na okularach z antyrefleksem

Jak usunąć rysy na okularach? Pozbycie się rys z okularów z powłoką antyrefleksyjną to trudniejsze zadanie. Takie soczewki są bardzo delikatne i łatwo je zarysować. Czyszczenie okularów z powłoką antyrefleksyjną powinno odbywać się ostrożnie. Jeśli chcesz je oczyścić, używaj tylko specjalnych środków przeznaczonych do tego celu. Tylko w ten sposób będziesz mógł mieć pewność, że filtr okularów nie zostanie uszkodzony. Jeśli powłoka antyrefleksyjna zostanie uszkodzona podczas czyszczenia, nie można jej naprawić.

Przeczytaj więcej artykułów  Plan lekcji do druku czarno-biały Pobierz wzór i zaplanuj naukę

Rysy można ukryć na chwilę, ale jest to tylko tymczasowe rozwiązanie. Defekt nadal będzie widoczny i przeszkadzał w noszeniu okularów. Najlepiej w takiej sytuacji udać się do optyka i wymienić soczewki. Rysowane okulary nie są łatwym problemem, ale można skutecznie z nimi walczyć, korzystając z powyższych porad.

Pytania rodziców dotyczące rysowanych okularów:

Czy można usunąć rysy z okularów?

Tak. Usunięcie rys z okularów jest możliwe. Możemy to zrobić przy użyciu domowych metod, a jeśli to nie zadziała, należy skonsultować się z optykiem.

Jak oczyścić porysowane okulary?

Porysowane okulary można oczyścić za pomocą domowych środków, takich jak soda oczyszczona, proszek do pieczenia, domowa pasta do czyszczenia okularów z kwasem lub pasta do zębów i woda z mydłem.

Jak naprawić porysowane okulary przeciwsłoneczne?

Można je oczyścić i wypolerować. Skorzystaj z sprawdzonych domowych sposobów, które pomogą usunąć wszelkie rysy i uszkodzenia na Twoich okularach.

Czym polerować okulary?

Do polerowania okularów nadają się specjalne środki do tego celu. Jednak można spróbować również wypolerować je za pomocą domowych sposobów, takich jak soda oczyszczona lub domowa pasta do czyszczenia okularów.

Do polerowania okularów nadają się specjalne środki do tego celu. Jednak można spróbować również wypolerować je za pomocą domowych sposobów, takich jak soda oczyszczona lub domowa pasta do czyszczenia okularów.

Dodaj komentarz