Minecraft za darmo dla uczniów Gra ma służyć celom edukacyjnym Gdzie można ją pobrać

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Minecraft za darmo dla uczniów Gra ma służyć celom edukacyjnym Gdzie można ją pobrać

Minister edukacji Przemysław Czarnek ogłosił we wtorek, że nowa gra Minecraft Education jest teraz dostępna za darmo dla wszystkich uczniów od klasy IV wzwyż. Minister poinformował również, że od tego roku, 12 września, będzie obchodzony Dzień Kompetencji Cyfrowych we wszystkich szkołach w Polsce.

Minecraft Education dostępny za darmo dla uczniów od IV klasy

Podczas ostatniego wystąpienia we wtorek, 12 września, minister edukacji ogłosił, że z okazji Ogólnopolskiego Dnia Kompetencji Cyfrowych uczniowie od IV klasy szkoły podstawowej otrzymają darmowy dostęp do gry Minecraft. To edukacyjna wersja dobrze znanej dzieciom i młodzieży gry, która nosi nazwę Minecraft: Education Edition.

Darmowa gra to tylko część większego projektu. Uczniowie mogą bezpłatnie korzystać z całej platformy edukacyjnej, na której znajduje się wiele materiałów szkoleniowych, scenariuszy lekcji i pomocy dydaktycznych – informuje pełnomocnik ministra edukacji i nauki ds. transformacji cyfrowej Antoni Rytel.

Ministerstwo chce zapewnić uczniom nowoczesne narzędzia do rozwijania kompetencji cyfrowych. Gry od zawsze były obecne w edukacji w formie planszówek czy quizów, a teraz dołącza do nich najbardziej współczesna wersja – gra komputerowa Minecraft.

Jak zdobyć darmowego Minecrafta? Gdzie pobrać grę?

Aby uzyskać dostęp do gry, należy pobrać aplikację Minecraft Education ze oficjalnej strony. Następnie zaloguj się do aplikacji za pomocą danych, które otrzymasz w szkole – swojego loginu i hasła logowania ZPE. Dostęp do gry będzie otwarty do końca roku szkolnego 2023/2024 – tak jak zapowiedział minister.

  • Zaplanowane dni wolne od szkoły w 2023/24. Uczniowie mają więcej czasu wolnego, ale jesienią nie będzie długiego odpoczynku
  • Kiedy przypada Boże Ciało 2024? Tym razem będzie wcześniejsze niż zwykle. Uczniowie będą mieć więcej wolnego
  • Minister Czarnek zapowiada bon turystyczny dla wszystkich uczniów. 1 miliard złotych na darmowe wycieczki. Kto skorzysta z tych środków?
Przeczytaj więcej artykułów  Przez 3 lata 17 lekarzy nie znalazło przyczyny bólu Nie uwierzysz kto postawił właściwą diagnozę

Dodaj komentarz