Minister Czarnek zapowiada nowy zakaz w szkołach To są rzeczy obrzydliwe

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Minister Czarnek zapowiada nowy zakaz w szkołach To są rzeczy obrzydliwe

W trakcie wywiadu w poniedziałek minister Czarnek omówił obywatelski projekt ustawy, który ma na celu zapobieżenie "seksualizacji najmłodszych" w szkołach. "Projekt zakazuje seksualizacji i promowania wszystkiego związanego z seksualizacją". Czy to znaczy, że edukacja seksualna zostanie całkowicie wyeliminowana? Kiedy można się spodziewać wprowadzenia nowego zakazu w szkołach?

Nowy zakaz w szkołach. Minister przedstawia pomysł

Minister Czarnek został zapytany w poniedziałkowym wywiadzie w TV Republika o nowy obywatelski projekt ustawy, który żąda zakazu "seksualizacji dzieci". Według szefa MEiN wprowadzenie nowych przepisów nie zagraża dotychczasowej edukacji seksualnej, która odbywa się w ramach zajęć z wychowania do życia w rodzinie.

Edukacja seksualna to nauka o ciele człowieka, o organach, w tym także narządach rozrodczych. To jest część programu nauczania w polskich szkołach, w ramach lekcji z wychowania do życia w rodzinie, które uczymy od czwartej klasy lub w ramach lekcji biologii. Jest przekazywana w sposób zupełnie niewulgarny i odpowiedni do wieku. To jest edukacja seksualna, która była, jest i będzie w polskich szkołach, ponieważ jest bardzo potrzebna. Przemysław Czarnek na antenie TV Republika, cytat z Radia ZET

"To jest seksualizacja, czyli deprawacja związana z seksem"

Minister Czarnek podkreśla, że projekt nie dotyczy zakazu edukacji seksualnej, ale "zakazu seksualizacji". Po jego wprowadzeniu wiele organizacji związanych z edukacją seksualną lub kampaniami na rzecz tolerancji nie będzie mogło prowadzić swojej działalności w szkołach.

Projekt zakazuje seksualizacji i promowania wszystkiego, co ma związek z seksualizacją. Czym jest seksualizacja? To ogólnie mówiąc deprawacja i demoralizacja związana z seksem. Chodzi o przekazywanie informacji, które promują seks, włączając w to nieodpowiednie treści… Przemysław Czarnek na antenie TV Republika, cytat z Radia ZET

Ministra zapytano również o to, co rozumie przez "seksualizację". Jako przykład podał informację z niemieckich mediów, które donosiły o uczniach jednej ze szkół podstawowych widzących dwóch całujących się mężczyzn.

Przeczytaj więcej artykułów  Mrówki opanowały dom i ogród Rozpyl produkt z kuchni i zapomnij o insektach

To właśnie jest seksualizacja. To są okropne rzeczy, które nie powinny być obecne w przestrzeni publicznej, zwłaszcza w polskich szkołach. Przemysław Czarnek na antenie TV Republika, cytat z Radia ZET

  • Kiedy można spodziewać się bonu turystycznego na rok 2023? Środki na wakacje mają trafić nie tylko do rodziców. Czy dodatek pojawi się w czerwcu?
  • Od kiedy 500 plus zostanie zmienione na 700 plus? "Decyzja już zapadła". Czy zostanie skorygowane przed wyborami?
  • Elastyczny czas pracy, nawet 5 godzin przerwy, więcej wolnego. Od 26 kwietnia nowe udogodnienia dla rodziców!

Dodaj komentarz