Modlitwa o szczęśliwą operację Te słowa warto zapamiętać gdy czekasz na ważny zabieg

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Modlitwa o szczęśliwą operację Te słowa warto zapamiętać gdy czekasz na ważny zabieg

Przed zbliżającym się trudnym zabiegiem lub operacją często odczuwamy ogromny stres i niepokój. To naturalne, że takie chwile są dla nas ciężkie. W takich sytuacjach wielu ludzi szuka oparcia w wierzeniach. Jeśli czeka nas lub kogoś bliskiego poważne operacyjne leczenie, możemy powierzyć to Bogu, abyśmy zyskali dodatkową otuchę. Jak więc modlić się przed ważną operacją? Jaką modlitwę wypowiedzieć przed operacją osobie, której jesteśmy bliscy? Jaka jest najlepsza modlitwa przed operacją dziecka?

Modlitwa o pomyślny przebieg operacji

Słowa modlitwy mogą działać uspokajająco i pokrzepiająco na osobę oczekującą na poważny zabieg. W niektórych przypadkach wynik operacji może mieć wpływ na zdrowie, a nawet na życie, dlatego stres i nerwy to zupełnie naturalne reakcje. W takich chwilach niektórzy decydują się zwrócić do Boga o wsparcie. Jak zatem powinniśmy się modlić w takiej sytuacji?

Modlitwa o pomyślny przebieg operacji (według Misyjne.pl):

Drogi Boże – Twórco, zwracam się do Ciebie ze wszystkimi moimi obawami dotyczącymi oczekującej mnie operacji. Proszę, daj mi odwagę, by stawić temu czoła z pewnością, że mnie chronisz i kochasz. Kiedy będę w narkozie, pozwól mojemu duchowi poczuć, że nie muszę się o nic martwić ani niczego obawiać. Ukój moje nerwy, uspokój mój umysł i wybacz mi wszystkie moje grzechy z miłosierdziem. Proszę, daj zespołowi operacyjnemu umiejętności potrzebne do udanej operacji, wolnej od komplikacji. Proszę, daj mojej rodzinie i przyjaciołom wiarę i otuchę, że Ty jesteś z nami. Rozprosz ich obawy na czas trwania mojej operacji. Powierzam uzdrowienie moje w Twoje ręce i proszę, aby Twój uzdrawiający dotyk przyspieszył mój powrót do zdrowia. Drogi Boże, oddaję Ci moje życie i ufam Twojej dobroci, miłości i opiece, prosząc Cię o wysłuchanie mnie w imię Jezusa, Twojego Syna. Amen.

Modlitwa o powodzenie operacji (według wroclaw.caritas.pl):

Przeczytaj więcej artykułów  Niedoczynność tarczycy objawy diagnoza i sposoby leczenia

Boże, Ty okazujesz nam nieskończone miłosierdzie, poprzez działanie cudów i znaków, dokonanych przez wstawiennictwo Maryi, Niebieskiej Lekarki. Pokornie Cię prosimy, abyśmy przez Jej przyczyną doświadczyli łaski zdrowia duszy i ciała oraz osiągnęli chwałę, która jest przygotowana dla Twoich dzieci w Królestwie niebieskim. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa przed operacją osoby bliskiej

Czasami choroba i operacja bliskiej osoby mogą wywołać większe emocje i stres niż nasze własne dolegliwości. Dlatego dla wszystkich wierzących warto szukać pocieszenia i uspokojenia również w wierzeniach.

Modlitwa o szczęśliwy przebieg operacji dla bliskiej osoby (według Modlitwy24.pl):

Duchu Święty, który jesteś źródłem mądrości, proszę Cię, kieruj lekarzami podczas tej operacji. Daj im siłę, by nie dali się rozpraszać, mądrość, by podjęli dobre decyzje, i determinację, by wytrwale wykonywali swoje obowiązki. Duchu Święty, proszę, wspieraj lekarzy w trakcie operacji, obdarz ich umiejętnościami potrzebnymi do przeprowadzenia udanej operacji, bez żadnych komplikacji. Bądź dla nich światłem, które rozjaśni ich wątpliwości, oraz wsparciem, które wzmocni ich siłę. Amen.

Modlitwa za chorego przed operacją:

Panie Jezu, kiedy byłeś na ziemi, okazywałeś miłość cierpiącym, wzruszałeś się na widok ich bólu i wielokrotnie przywracałeś zdrowie chorym, przynosząc radość i nadzieję ich rodzinom. Nasz kochany [imię chorego] jest teraz chory. Podejmujemy wszelkie możliwe wysiłki, aby mu pomóc i wszyscy czujemy się bezradni, gdyż nasze życie nie jest w naszych rękach. Ofiarowujemy Ci nasze dotknięcia i cierpienia, łącząc się z Twoim Męką. Proszę, daj nam nie tylko zdrowie dla naszego kochanego, [imus chorowodż albo inny związany z chorym], ale także pomóż nam zrozumieć sens życia poprzez to doświadczenie. Jeśli Twój plan dla Niego jest inny, daj nam siłę, abyśmy go przyjęli i zaufali Twoim decyzjom. Udziel nam cierpliwości i bronisz nas przed rozpaczą. Matka Najlepsza, Ty jesteś wielką i potężną Lekarką, która chce nas wszystkich uzdrowić. Wysłuchaj naszych modlitw i przyjdź nam z pomocą. Amen.

Przeczytaj więcej artykułów  Minecraft za darmo dla uczniów Gra ma służyć celom edukacyjnym Gdzie można ją pobrać

Modlitwa w trakcie operacji

Modlitwa o pomyślne i szczęśliwe przejście operacji może pomóc przetrwać trudne godziny procedury. Niektórzy ludzie udają się w tym czasie do kaplicy szpitalnej lub kościoła, aby uspokoić się i lepiej znosić trudne chwile.

Modlitwa w trakcie operacji (według misericors.org):

Twój Boski Syn, którego trzymasz na ręku, wysłuchuje każdej modlitwy. Proszę, pomóż operującemu personelowi i bądź dla niego orzeźwieniem, aby nie rozwodził się na rozproszenia, mądrością, aby podejmował dobre decyzje, i siłą, aby wytrwale wykonywał swoje obowiązki. Duchu Święty, proszę Cię, wesprzyj lekarzy podczas operacji, obdarz ich obficie darami umiejętności i bądź dla nich światłem, które rozjaśni ich wątpliwości, oraz oparciem, które wzmocni ich siłę. Amen.

  • Jaka modlitwa na cmentarz? Warto pamiętać o tych modlitwach podczas odwiedzania grobów bliskich.
  • Święta nakazane w Polsce. Kiedy iść do kościoła na mszę? Niektóre uroczystości są ważniejsze niż inne.

Dodaj komentarz