Nowy bon turystyczny 2023 2024 może zastąpić 500 plus Wiceminister komentuje szczegóły projektu

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Pierwsza edycja bonu turystycznego okazała się bardzo popularna. Program ten nie tylko pomógł rodzinom, ale również ożywił branżę turystyczną. Nic więc dziwnego, że teraz pojawiają się pytania dotyczące planów na nadchodzące wakacje. Politycy sugerują, że bon wakacyjny 2023 może być częściowym zamiennikiem dla programu 500 plus. Czy faktycznie pojawi się nowy bon turystyczny w latach 2023/2024 i na jakiej zasadzie? Czy otrzymamy podwójne 500 plus na czas wakacji?

Nowy bon turystyczny 2023 2024 może zastąpić 500 plus Wiceminister komentuje szczegóły projektu

Nowy bon turystyczny 2023/2024

Bon turystyczny został wprowadzony latem 2020 roku jako część walki z ograniczeniami spowodowanymi pandemią. Jego celem było nie tylko finansowe wsparcie rodzin z dziećmi, ale również ożywienie branży turystycznej, która mocno ucierpiała w tym czasie. Program okazał się dużym sukcesem i cieszył się dużym zainteresowaniem Polaków. Niestety, bon był przyznawany tylko raz i skończył się 30 marca 2023 roku.

Inicjatywa spotkała się z dużym zadowoleniem zarówno rodziców, jak i przedstawicieli branży hotelarskiej. To dlatego wciąż pojawiają się pytania o ewentualny powrót programu. Niestety, rząd nie pozostawia wątpliwości. Wiceminister sportu i turystyki, Andrzej Gut-Mostowy, zaznaczył w rozmowie z PAP, że "nie ma możliwości przeznaczenia 4 mld zł na tego typu wsparcie w tej chwili. Na pewno nie będzie takiego programu". Jednakże, działa się nad inną formą wsparcia dla polskiej turystyki i rodzin w ministerstwie.

Bon wakacyjny 2023 zamiast 500 plus?

Wiele wskazuje na to, że bon turystyczny powróci, ale na nowych zasadach. Jak wynika z wypowiedzi ministra sportu i turystyki, Kamila Bortniczuka, "nie będzie to tak szeroka forma wsparcia, jak poprzednio, związana z ograniczeniami covidowymi". Istnieje jednak szansa, że rodzice otrzymają bon turystyczny zamiast 500 plus. Według nieoficjalnych informacji, program miałby polegać na tym, że rodzina otrzymałaby np. 800 lub 1000 zł na jedno dziecko jako bon turystyczny w letnich miesiącach. Jednakże, jeśli rodzice zdecydują się na ten rodzaj wsparcia, nie otrzymają także 500 plus na ten okres.

  • Dofinansowanie do przedszkola. Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym otrzymają 400 zł, ale istnieją pewne warunki.
  • Od kiedy 800+? Jest projekt ustawy! Termin może nie przypadną rodzicom do gustu.
  • Bon turystyczny dla seniorów 2023. Dodatkowy zastrzyk gotówki na wakacje już w lipcu? Może sięgnąć nawet kilkuset złotych.
Przeczytaj więcej artykułów  Naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Dodaj komentarz