O czym pamiętać wybierając oczyszczacz powietrza do domu Podpowiadamy

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

O czym pamiętać wybierając oczyszczacz powietrza do domu Podpowiadamy

Ooo, już widzę, czego dotyczy ten artykuł! Chodzi o oczyszczacze powietrza do domu. Ale wiesz co? To nie tylko sprzęt do walki ze smogiem i pyłami zawieszonymi. Jest wiele innych powodów, dla których warto zainwestować w oczyszczacz powietrza. Na przykład dla alergików, takich jak ja i ty! No dobrze, to teraz pokażę ci, na co zwrócić uwagę przy wyborze oczyszczacza.

Właśnie odkryłem, że oczyszczacze powietrza nie są nowym wynalazkiem. Kiedyś nikt o nich nie mówił, ale teraz, gdy jesteśmy bardziej świadomi problemu smogu, zaczynamy zdawać sobie sprawę, że warto chronić naszą rodzinę przed szkodliwymi substancjami w powietrzu. No i nie tylko przed smogiem, ale również przed wirusami, alergenami, bakteriami, grzybami i pleśnią. Nie wspominając o nieprzyjemnych zapachach! Dlatego używamy oczyszczaczy powietrza przez cały rok, nie tylko w sezonie smogowym.

Ale co jest ważne przy wyborze oczyszczacza? Często jedynym kryterium jest cena. Ale uważaj, bo tanie oczyszczacze często mają drogie filtry, które trzeba wymieniać. Lepiej zwróć uwagę na system filtracji. Dzisiaj standardem jest kilkustopniowy system. Filtrowanie powietrza odbywa się za pomocą filtra kurzu, filtra węglowego i filtra HEPA. Każdy z tych filtrów wyłapuje inne zanieczyszczenia, od sierści zwierząt po wirusy.

Kolejną istotną rzeczą do sprawdzenia jest powierzchnia, na jakiej będzie działał oczyszczacz. Nie sugeruj się olbrzymimi liczbami, bo nawet jeśli oczyszczacz jest rekomendowany dla powierzchni 70 m2, a twoje mieszkanie ma tylko 50 m2, to nie będzie w stanie oczyścić całego powietrza w całym pomieszczeniu. Pamiętaj, że są tam także ściany i drzwi. Lepiej wybierz oczyszczacz przeznaczony do mniejszych powierzchni i umieść go w każdym pomieszczeniu w domu. Jeśli nie możesz tego zrobić, postaw go przynajmniej w tych najważniejszych, jak pokoje dzieci czy miejsca, gdzie najczęściej przebywasz.

Przeczytaj więcej artykułów  Nauka hybrydowa 2021 to zdaniem ministra Czarnka dobre rozwiązanie Co na to rodzice

Co jeszcze jest ważne? Często trzeba czyścić filtry i wymieniać je regularnie. Niektóre modele mają funkcję automatycznego czyszczenia, ale nie wszystkie. Pamiętaj o kosztach związanych z wymianą filtrów. Ważne jest również, jak głośno działa oczyszczacz. Sprawdź to przed zakupem. I jeszcze jedno – zwróć uwagę na sterowanie. Wybierz taki oczyszczacz, który będzie dla ciebie łatwy do obsługi.

A co z wyglądem oczyszczacza? Wydaje się nieistotny, ale jednak ma znaczenie. Chcesz mieć sprzęt, który nie tylko dobrze spełnia swoją funkcję, ale także wygląda świetnie. Na przykład oczyszczacze Sharp z serii UA-KIL otrzymały prestiżową nagrodę za design. Mają prostą konstrukcję, która pasuje do każdego pomieszczenia.

A teraz przejdźmy do nawilżaczy powietrza. Kojarzysz je z białym nalotem i mokrymi plamami? Ale teraz mamy dobre wieści! Nowoczesne nawilżacze są bardzo przyjazne użytkownikom. Nie musisz już pamiętać o stawianiu mokrego ręcznika na kaloryferze. Teraz nawilżacze mają automatyczną funkcję nawilżania, która analizuje wilgotność powietrza i dostosowuje się do niej.

Również firma Sharp ma w swoich oczyszczaczach funkcję nawilżacza. Mają one tryb advanced auto, który intensywnie czyści powietrze, a także dostosowuje tempo wentylatora do wilgotności powietrza. To bardzo przydatne, nawet jeśli twój dom nie ma naturalnie wysokiej wilgotności. Nawilżacze Sharp są rekomendowane zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi, które często robią pranie. Dzięki nim można utrzymać odpowiednią wilgotność powietrza, co jest ważne dla bezpieczeństwa.

Na koniec przyjrzyjmy się technologii, którą wykorzystuje Sharp w swoich oczyszczaczach – Plasmacluster. To system bazujący na naturalnym procesie jonizacji. Jonizacja to sposób działania roślin, które wyłapują szkodliwe substancje i neutralizują je. Zespół jonów łączy się z cząstkami wody i tworzy grupę wodorotlenową OH, która dezaktywuje szkodliwe substancje. Powietrze jest oczyszczone i nawilżone.

Przeczytaj więcej artykułów  Najzdrowsze mięso dla niemowląt Kupując je koniecznie zwróć uwagę na te 7 rzeczy

Podsumowując, oczyszczacz powietrza to bardzo przydatne urządzenie. Musisz tylko pamiętać o kilku rzeczach, takich jak system filtracji, powierzchnia, obsługa i wygląd. Nawilżacz powietrza to również dobry dodatek, szczególnie gdy masz małe dzieci. A marka Sharp oferuje innowacyjne oczyszczacze z technologią Plasmacluster, które są proste w obsłudze i świetnie wyglądają. Wybierz taki, który spełni twoje potrzeby i cieszyć się czystym i zdrowym powietrzem w domu!

Dodaj komentarz