Oryginalne podziękowania dla gości komunijnych

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Oryginalne podziękowania dla gości komunijnych

W każdym roku, kiedy nadeszło maj i początek czerwca, rodzinne imprezy są na porządku dziennym – szczególnie komunie, chrzciny i wesela. W Polsce istnieje tradycja organizowania przyjęć dla najbliższej rodziny i przyjaciół z okazji Pierwszej Komunii. W ramach tej tradycji, zaproszeni goście przynoszą prezenty dla dziecka, za które dziecko może podziękować, przygotowując oryginalne podziękowania dla gości na Komunię. Jakie teksty warto przygotować?

Oryginalne podziękowania dla gości na Komunię – teksty

Podziękowanie za udział w Komunii Świętej jest jednym z elementów każdej uroczystości. Niektórzy rodzice wraz z dziećmi przygotowują dla gości drobne upominki, na przykład ozdobne kartki z krótkim tekstem, małe słodkości, kawę, herbatę lub symboliczne figurki aniołka. Jaki tekst przygotować na podziękowania dla zaproszonych gości?

Kochani Goście, twoja obecność sprawi, że ten wyjątkowy dzień dla (imię dziecka) będzie niezapomniany. Dziękujemy, że byliście z nami na uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

Przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej było dla mnie niesamowicie pięknym przeżyciem. Dziękuję za życzenia, prezenty i twoją obecność podczas tej wyjątkowej uroczystości.

Dziękujemy za uczestnictwo
w uroczystości Pierwszej Komunii Świętej
naszego Syna/Córki.

Chcemy teraz podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że dzisiejsza uroczystość Pierwszej Komunii Świętej przebiegła w Bożej atmosferze i na długo utkwi w naszej pamięci.

Podziękowania dla rodziców chrzestnych na Komunię – teksty

Przygotowanie podziękowań dla rodziców chrzestnych, którzy mają ważne miejsce w życiu dziecka, wymaga nieco więcej pracy. Teksty mogą być wygłoszone lub napisane na ozdobnym prezentach lub kartkach. Najważniejsze, aby były proste, szczere i dopasowane do okazji.

Przeczytaj więcej artykułów  Piosenki na Dzień Mamy Najpiękniejsze utwory które wyrażą miłość i zmienią ten dzień w

Serdecznie dziękuję za modlitwy, życzenia i prezenty oraz chęć dzielenia się radością w moim dniu Pierwszej Komunii Świętej. [Imię dziecka] wraz z Rodzicami.

Z całego serca dziękuję
za twoją obecność w tym ważnym dniu,
gdy Pan Bóg zamieszkał w moim sercu.
Dziękujemy za uczestnictwo w uroczystości Pierwszej Komunii Świętej (imię dziecka) wraz z Rodzicami.

Mieć Boga w sercu i żyć z Bogiem każdego dnia – to jest prawdziwe szczęście. Dziękujemy za twoją obecność na uroczystości Pierwszej Komunii Świętej (imię dziecka).

Podziękowanie dla matki chrzestnej na Komunię – tekst

Dzisiaj jest moja Pierwsza Komunia Święta, każdy to pamięta. Ten dzień jest wyjątkowy i uroczysty, pełen pięknej radości i czystości. Pozostanie w moich wspomnieniach, kiedy zakładam odświętne ubranie i widzę moją kochaną rodzinę w kościele, gdy przyjmuję Pana Boga razem z tobą… Dziękuję, że jesteś przy mnie, Matko Chrzestna.

Podziękowania dla dziadków na Komunię – teksty

Dziadkowie są zawsze gośćmi honorowymi na wszelkich rodzinnych uroczystościach, szczególnie na Komunii swoich wnuków. To bardzo ważne i wzruszające wydarzenie. Dlatego warto przypomnieć im, że jesteśmy wdzięczni nie tylko za ten dzień i prezenty, ale przede wszystkim za całą miłość i trud, który włożyli w nasze wychowanie. Drobny podarunek, taki jak pamiątkowe zdjęcie z wnukiem lub figurka w kształcie anioła, z pewnością ich ucieszy.

Kochana Babciu i Dziadku! Chcę z całego serca podziękować Wam za to, że zawsze byliście i jesteście ze mną w najważniejszych chwilach mojego życia.

Kochana Babciu i Kochany Dziadku, dziękuję Wam za trud wychowania, za miłość i uśmiech, za pogodne dni pełne radości i szczęścia, za Waszą pomoc i wsparcie w każdej chwili mojego życia.

Kochany Dziadku/Babciu! W tym ważnym dla mnie dniu chcę z całego serca podziękować Ci za to, że jesteś ze mną. Dziękuję Ci za ciepło i miłość, którą mi darzysz na co dzień, za trud wychowania, za Twoją pomoc i wsparcie, kiedy tego potrzebuję. Spędzane z Tobą pogodne chwile są dla mnie najpiękniejszym prezentem w dniu Pierwszej Komunii Świętej.

Przeczytaj więcej artykułów  Noclegi nad morzem gwarantujące udany wypoczynek dla całej rodziny

Kochani Babciu i Dziadku! W tym uroczystym dniu mojej Pierwszej Komunii Świętej chcę z całego serca podziękować Wam, że byliście i jesteście ze mną w najważniejszych chwilach mojego życia. Dziękuję Wam za ciepło i miłość, którą mi darzycie. Spędzane z Wami pogodne chwile są dla mnie najpiękniejszym prezentem w dniu Pierwszej Komunii Świętej.

Podziękowania komunijne – wierszyki

Klasyczne podziękowania za przybycie na Komunię są zazwyczaj oficjalne i uroczyste. Można jednak dodać do nich wierszyk – można go dołączyć do prezentu w formie ozdobnej kartki lub przeczytać osobiście podczas obiadu rodzinengo.

Chcemy Wam podziękować za przybycie i słodki prezent, który sprawi, że będziecie miło wspominać ten wyjątkowy dzień.

Serce me przepełnia radość od rana, z Panem Jezusem przyjąłem dziś Komunię, mój Anioł niezwykle się cieszył, że byliście ze mną. Dziękuję [imię dziecka] z Rodzicami.

Dzisiaj przystępuję do Pierwszej Komunii Świętej i ofiarowuję Panu Jezusowi moje serce. Dziękujemy za waszą obecność i słodki prezent.

Podziękowania dla gości na Komunię – jakie upominki dla gości?

Podziękowania dla gości na Komunię stają się coraz popularniejsze. Nie są to drogie prezenty, ale symboliczny gest wdzięczności. Najczęściej rodzice decydują się na zakup słodkości, takich jak czekoladki, cukierki czy krówki. Wiele sklepów internetowych oferuje również miniaturowe słoiczki miodu lub konfitury. Inne pomysły to breloczki czy świece zapachowe.

Dzisiaj przystępuję do Pierwszej Komunii Świętej i ofiarowuję Panu Jezusowi moje serce. Dziękuję wam i prosto z serca przekazuję mały prezent/całusa.

Rodzice pytają o podziękowania dla gości na Komunię

Jak samodzielnie przygotować podziękowania dla gości na Komunię?

Można kupić małe słoiczki lub ozdobne pudełeczka i włożyć do nich kilka słodkości. Ten drobny upominek ucieszy każdego.

Czy breloczki to dobry pomysł na podziękowania dla gości na Komunię?

Przeczytaj więcej artykułów  PCŚ terminy wypłat Sprawdź harmonogram wypłat w Poznańskim Centrum Świadczeń

W internecie można znaleźć wiele sklepów oferujących pamiątkowe breloczki na Komunię. Na przykład te w kształcie aniołka.

W internecie można znaleźć wiele sklepów oferujących pamiątkowe breloczki na Komunię. Na przykład te w kształcie aniołka.

Dodaj komentarz