Otwarcie Suntago Park of Poland Czy warto odwiedzić miejsce którego stworzenie kosztowało 170 mln

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Otwarcie Suntago Park of Poland Czy warto odwiedzić miejsce którego stworzenie kosztowało 170 mln

W taką pogodę jak teraz, trudno marzyć o czymś innym niż wakacje w tropikach lub w górach. Ale uwierzcie mi, możecie doświadczyć obu tych światów, oddalając się zaledwie o kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy. Wkrótce otwarcie Suntago Park of Poland – największego zadaszonego parku wodnego w Europie, który znajduje się pod Mszczonowem (~50 kilometrów od Warszawy). Ale czy warto odwiedzić miejsce, którego stworzenie kosztowało 170 mln Euro? Przekonałam się o tym na własnej skórze!

Najważniejsze informacje z tego artykułu:

 • Suntago to największy zadaszony park wodny w Europie. Ma powierzchnię 20 ha.
 • Suntago Wodny Świat podzielony jest na trzy strefy tematyczne: Jamango dostępną dla wszystkich bez względu na wiek oraz Saunaria i Relax z Wellness & SPA.
 • Do strefy relax wstęp mają jedynie osoby powyżej 16 roku życia.
 • Do dyspozycji gości jest 2 500 bezpłatnych miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i 19 miejsc dla autobusów.
 • Wkrótce będzie można skorzystać z wioski Suntago Village, która będzie składać się z 92 w pełni wyposażonych domków o powierzchni 32m².
 • Na terenie parku zostanie wybudowana sala konferencyjna o powierzchni 550 m².

Spis treści

Przeczytaj więcej artykułów  Nie wiesz co kupić pod choinkę Zainspiruj się Zobacz 15 PREZENTÓW GWIAZDKOWYCH dla małych i dużych

Co oferuje Aquapark Mszczonów, czyli Suntago Park of Poland?

Suntago Park of Poland to miejsce pełne atrakcji. Na obszarze 20 ha możecie poczuć się jak w tropikach – 740 palm przywiezionych z różnych zakątków świata, basen ze sztucznymi falami czy podróż pontonem w głąb jaskini pod wodospadem, to tylko niektóre z nich. Ale można tu także przeżyć chwilę mroźnej zimy w Mont Blanc, gdzie temperatura sięga nawet -12°C. To doskonały sposób na ochłodzenie organizmu i dodatkowy zastrzyk energii. Ale do rzeczy – jakie są najlepsze atrakcje w Suntago Park of Poland? Trudno na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć. Park wodny został podzielony na kilka stref, z różnymi atrakcjami, które przypadną do gustu różnym osobom. Choć muszę przyznać, że wszystkie mi się podobały!

Strefa Relax w Suntago

Zaczęłam swoją przygodę w Suntago od strefy Relax, gdzie można się zrelaksować w basenach, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Jeśli lubisz leniuchować pod palmami, to jest miejsce dla Ciebie. A jeśli masz problemy ze stawami lub reumatoidalnymi bólami, koniecznie spróbuj basenu siarkowego, który może przynieść ulgę. Jeśli natomiast chcesz poprawić krążenie krwi i zregenerować skórę, warto skorzystać z basenu z wodą solankową, gdzie poczujesz się tak, jakbyś unoszął się na falach Morza Czarnego.

Strefa Jamango w Suntago

Jeśli po chwili relaksu szukasz trochę szaleństwa, to zdecydowanie powinieneś odwiedzić strefę Jamango. Znajdziesz tam wiele wodnych atrakcji, w tym 32 zjeżdżalnie! A do tego masz opcję wjechania na górę windą, więc nie musisz się martwić o trudności w poruszaniu się, jeśli jesteś niepełnosprawny. Możesz zjeżdżać tradycyjnie lub na pontonach. Jest nawet osiemosobowa zjeżdżalnia Rainbow Race, na której możesz ścigać się z przyjaciółmi na równoległych torach. Dla najmłodszych jest także wodny plac zabaw Pirates Playground oraz 6-metrowa zjeżdżalnia Unicorn Cloud. A jeśli interesuje Cię surfing, możesz spróbować swoich sił na maszynie double surf-air z instruktorem.

Przeczytaj więcej artykułów  Nie próbujmy leczyć się samodzielnie

Strefa Saunaria w Suntago

Jeśli potrzebujesz trochę relaksu po intensywnym dniu, koniecznie odwiedź strefę Saunaria. Znajdziesz tam 10 różnych saun, 2 baseny witalne i grotołom solny. Naprawdę warto spróbować spektakularnego prysznica Calla shower w kształcie lilii z wodą o temperaturze 16°C, który pomoże Ci ochłodzić się po sesji w saunie. Podobnie jak w Mont Blanc, gdzie temperatura może spaść nawet do -12°C. A jeśli masz ukończone 16 lat, możesz skorzystać z saunarium.

Strefa Wellness & Spa w Suntago

Jeśli zdecydujesz się odwiedzić Suntago, warto zarezerwować sobie czas na zabiegi oferowane w strefie Wellness & Spa. Możesz skorzystać z różnych rodzajów łóżek wodnych, które pokryte są kamyczkami lub solą. W ofercie masaży i rytuałów znajdziesz między innymi masaż muszlami, koreańskimi kulkami, hawajskimi kamieniami czy turecki rytuał hammam. Dodatkowo masażysta podczas masażu Suntago dostosuje ruchy do Twojego oddechu i muzyki. Możesz także zadbać o siebie od stóp do głów – dosłownie! Zabiegi na twarz, ciało, dłonie i stopy zamkną się w naszej codziennej pielęgnacji, która wyróżnia Wellness & Spa w Suntago Park of Poland spośród innych tego typu miejsc.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące Suntago Park of Poland

Kiedy otwarcie Suntago Park of Poland?

Oficjalne otwarcie Suntago Park of Poland w Mszczonowie odbędzie się 20.02.2020 roku.

Jaki jest dokładny adres Suntago Park of Poland?

Adres parku wodnego to: Nowy Świat 1, 96-320 Wręcz. Zarówno z Łodzi, jak i z Warszawy można do niego dojechać trasą S8 lub autostradą A2.

Jak dojechać z Warszawy do Suntago Park of Poland?

Park wodny oferuje bezpośredni dojazd z centrum Warszawy autobusem "Suntago", który kursuje co 15 minut z przystanku Suntago przy Alejach Jerozolimskich 56. Druga opcja to dojazd pociągiem do stacji Żyrardów, skąd kursuje drugi autobus "Suntago".

Przeczytaj więcej artykułów  Nowe przepisy już obowiązują Kwarantanna na korzystniejszych zasadach O tym jednak trzeba pamiętać

Jak kształtują się ceny biletów do Aquaparku w Mszczonowie – Suntago Park of Poland?

Ceny biletów do parku wodnego zależą od wieku i statusu osoby odwiedzającej. Na specjalne zniżki mogą liczyć seniorzy, dzieci oraz osoby niepełnosprawne. Poniżej znajduje się cennik biletów na różne dni tygodnia:

Cennik biletów do Suntago Park of Poland w weekendy i święta:

 • Dorosły (18–65 lat) i nastolatek (16-18 lat): 109 PLN
 • Dziecko (do 16 roku życia), senior (65+), ciężarna, niepełnosprawny: 99 PLN
 • Dziecko (do 120 cm wzrostu): 89 PLN
 • Niemowlę (do 3 lat): 1 PLN

Cennik biletów do Suntago Park of Poland od poniedziałku do piątku:

 • Dorosły (18–65 lat) i nastolatek (16-18 lat): 109 PLN
 • Dziecko (do 16 roku życia), senior (65+), ciężarna, niepełnosprawny: 99 PLN
 • Dziecko (do 120 cm wzrostu): 89 PLN
 • Niemowlę (do 3 lat): 1 PLN

Dodaj komentarz