Pas poporodowy Jaki pas poporodowy wybrać

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Pas poporodowy Jaki pas poporodowy wybrać

Czy warto używać pasa poporodowego? Kiedy można go założyć i jaki wybrać? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące pasów poporodowych znajdziesz w tym artykule. Jesteś w ciąży? Zapraszam do lektury.

Po co jest pas poporodowy?

W trakcie ciąży kobieta doświadcza wielu zmian, które przygotowują jej ciało do noszenia i wzrostu dziecka, a następnie do porodu. Najwięcej zmian zachodzi w okolicach brzucha. Skóra rozciąga się, podobnie jak mięśnie. Pas poporodowy służy do wzmocnienia rozciągniętych powłok brzusznych i napinania skóry, dzięki czemu szybciej wraca do stanu sprzed ciąży. Pas poprawia także sylwetkę poprzez usztywnienie dolnej części kręgosłupa, co ułatwia utrzymanie prostej postawy.

Co sądzą o tym pasie?

Pasy poporodowe cieszą się dużym uznaniem wśród użytkowniczek. Pas lub gorset poporodowy ma na celu wysmuklenie sylwetki w okolicach brzucha. Działa podobnie jak bielizna korygująca, dzięki czemu talia wydaje się węższa, a fałdki na brzuchu stają się mniej widoczne. Można również łatwiej nosić ubrania sprzed ciąży, co zwiększa poziom pewności siebie i dobre samopoczucie.

Kiedy założyć pas poporodowy po porodzie naturalnym i cesarskim?

Zanim zdecydujesz się na założenie pasa poporodowego, skonsultuj to z lekarzem. On oceni, czy jest on potrzebny i czy twoje ciało jest gotowe na takie obciążenie. Generalnie pas powinien być zakładany nie wcześniej niż dwa tygodnie po naturalnym porodzie. W przypadku cesarskiego cięcia termin zakładania pasa zostanie ustalony przez lekarza.

Jaki pas poporodowy wybrać?

Masz wiele możliwości wyboru pasów poporodowych. Możesz wybrać pasy zapinane od góry lub przez nogi, na rzepy, na haftki lub na suwak. Ważne jest, aby pas był wykonany z naturalnych materiałów, które nie podrażnią skóry i pozwolą na swobodną cyrkulację powietrza. Sztywne materiały mogą powodować pieczenie, swędzenie i nadmierne pocenie się.

Przeczytaj więcej artykułów  Nowy rok za pasem a szkoły mają poważny problem Złe wiadomości dla uczniów i rodziców

Czy warto używać pasa poporodowego?

Chociaż użytkowniczki pasów są nimi zachwycone, specjaliści mają pewne wątpliwości. Wielu lekarzy uważa, że pasy poporodowe to skrótowa droga. Organizm potrzebuje czasu, aby samodzielnie powrócić do formy sprzed ciąży.

Producenci pasów twierdzą, że ich produkty wzmacniają mięśnie brzucha, ale istnieje ryzyko, że mięśnie te się osłabią zamiast wzmocnić. Ponadto pas działa jak gorset, który ściska ciało. Narządy wewnętrzne mogą zmieniać swoje położenie, a pas może utrudniać oddychanie. Długotrwałe noszenie pasa poporodowego może prowadzić do obniżenia narządów rodnych i problemów z pęcherzem.

[zdjęcie główne: kolaż Nokaut]

[zdjęcie główne: kolaż Nokaut]

Dodaj komentarz