Popłakała się widząc swoje wyniki matur Nie są złe ale to koniec marzeń

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Popłakała się widząc swoje wyniki matur Nie są złe ale to koniec marzeń

7 lipca Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła oficjalne wyniki tegorocznych matur. Dla niektórych było to niesamowicie szczęśliwe wydarzenie, ale inni poczuli się bardzo rozczarowani. Mimo że egzaminy generalnie poszły całkiem dobrze, nie wszyscy mogą powiedzieć, że odnieśli sukces, nawet jeśli zaliczyli. Jedna z moich koleżanek ze szkoły postanowiła podzielić się swoim smutnym doświadczeniem na Twitterze.

Wielkie rozczarowanie po zobaczeniu wyników matur

Jak co roku, ogłoszenie wyników matur cieszy niektórych, ale inni stają się rozczarowani i zaczynają płakać. Osoby, które planują ubiegać się o miejsce na najbardziej popularnych kierunkach studiów na renomowanych uczelniach, najbardziej wyczekują wyników z dużym zdenerwowaniem. Oczywiście, chodzi tutaj o medycynę oraz prawo, ale w ostatnich latach także psychologię.

By dostać się na te kierunki, nie wystarczy zdanie matury. Trzeba zdać wybrane przedmioty rozszerzone z wynikiem powyżej 90%, zbliżonym do maksymalnego punktu. Mój przykry wynik na tegorocznych maturach skłonił mnie jednak do podzielenia się swoim rozczarowaniem na Twitterze: "Płaczę z powodu moich wyników matur; naprawdę nie są złe, ale moje marzenie o medycynie przepadło, i to już koniec".

Jak poszły matury w 2023 roku?

W tym roku uczniowie pisali matury w dwóch formułach. Łącznie przystąpiło do egzaminu 253 495 absolwentów szkół średnich, z czego 102 419 uczniów napisało maturę w starym formacie, a 151 076 w nowym. Średnie wyniki prezentują się całkiem dobrze, ponieważ aż 84,4% abiturientów zdało. 11,4% ma prawo do poprawki w sierpniu, ponieważ nie zaliczyło tylko jednego podstawowego przedmiotu. Tylko 4,3% zdających musi powtórzyć egzamin za rok.

  • Poprawka matury w roku 2023. Nie każdy może do niej przystąpić. Co robić w przypadku niezdania egzaminu?
  • Matura w roku 2024 – będą duże zmiany! Uczniowie zaskoczeni nowymi wymaganiami na egzamin. Czy próg zdawalności będzie wyższy?
  • Problematyczny proces rekrutacji do szkół średnich to wina Ministerstwa Edukacji i Centralnej Komisji Egzaminacyjnej? "To oni ustalają egzamin z egzaminów"
Przeczytaj więcej artykułów  Obek zło konieczne czy miejsce przyjazne dziecku

Dodaj komentarz