Piżamy dla dzieci przegląd najfajniejszych modeli

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Piżamy dla dzieci przegląd najfajniejszych modeli

Jako rodzice, dopiero teraz doceniamy, jak ważny jest sen – zarówno dla nas, jak i dla naszych dzieci. Przedtem po prostu kładliśmy się spać i budziliśmy się rano. Teraz jednak liczmy kolejne pobudki i drżymy z nadzieją, pytając naszych znajomych: "A twój syn/córka przestał/a się już budzić w nocy?". Niestety, noce bezsennych snów (oprócz tych szczęśliwców, których dzieci od zawsze śpią całą noc) są nieodłączną częścią bycia rodzicem. Ale aby mieć pewność, że nasze dziecko nie będzie zakłócone przez zwykły dyskomfort, musimy zadbać o odpowiednią piżamę dla dzieci. Wybór nie jest tak łatwy, jak się wydaje.

#image.jpg

Jak wybrać odpowiednią piżamę dla dziecka?

Piżamy dla dzieci przegląd najfajniejszych modeli

Piżamy dla dzieci to ważny element ich garderoby, ponieważ maluszki noszą je codziennie przez przynajmniej 8 godzin. Dlatego ważne jest zwracanie uwagi na wiele aspektów podczas ich zakupu. Należy zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane, ich krój i wygodę. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnej piżamy dla dziecka.

Choć wiele sklepów kusi bogatą kolorystyką i wzorami na ubrankach dla dzieci, najważniejsze jest sprawdzenie jakości materiału. Piżamy dla dzieci powinny być wykonane z lekkich i oddychających tkanin, aby zapewnić komfortowe środowisko snu. Najlepiej sprawdzają się materiały z bawełny. Dotyczy to również pościeli, takiej jak kołderka, poduszka i prześcieradło. Ważne jest także, aby piżama była wygodna. Maluch potrzebuje swobody ruchu, ponieważ w nocy nieświadomie zmienia pozycję wielokrotnie.

[shopify_frame link=”https://sklep.rodzice.pl/pizamy-dla-niemowlat/” limit=”8″]

Piżamy dla dzieci przegląd najfajniejszych modeli

Jaki rozmiar piżamy dla dziecka?

Oczywiście piżamę trzeba dostosować do wzrostu i wymiarów dziecka. Ubranka powinny być odpowiednie dla jego wieku. Chodzi nie tylko o to, że niemowlęta najlepiej czują się w jednoczęściowych pajacykach, a starsze dzieci wybierają dwuczęściowe piżamy. Istnieje ryzyko, że najmłodsi będą chcieli oderwać element ozdobny z piżamy lub przypadkowo połknąć lub umieścić go w nosie. Jest to bardzo niebezpieczne, zwłaszcza jeśli takie zdarzenie ma miejsce w nocy, gdy może nam umknąć, że dziecko potrzebuje pomocy.

Przeczytaj więcej artykułów  Najlepsze buty na zimowe szaleństwo dla dziecka z wadą postawy ciała wiemy jak dobrze wybrać i się

Należy także odpowiednio dopasować piżamę do pory roku. Wciąż ważne jest sprawdzenie materiału, ale w okresie zimowym można sięgnąć po grubsze tkaniny, takie jak polar, oraz piżamy z długimi rękawami i nogawkami. Latem natomiast ważne jest, aby ubranie na sen było przewiewne i lekkie.

Modne piżamy dla dzieci

Piżamy dla dzieci przegląd najfajniejszych modeli

Wybierając piżamę dla dziecka, nie zapominajmy, że wygląd, zwłaszcza dla starszych dzieci, ma znaczenie. Dzieci w wieku szkolnym zaczynają samodzielnie wyjeżdżać na obozy czy zielone szkoły, dlatego warto zapewnić im wygodną, ale także modną piżamę. Wygląd piżamy dla dzieci może być również argumentem, aby dziecko chętniej poszło spać wieczorem.

Najlepiej poradzić się dziecka przed wyborem konkretnego modelu. Możemy mu pokazać kilka opcji, które są solidnie wykonane, a decyzję ostatecznie zostawić maluchowi. Będziemy pewni, że będzie chętnie nosił nowe ubranie, a jednocześnie będziemy uczysz dziecka samodzielnie podejmować decyzje.

Jednoczęściowe czy dwuczęściowe piżamy?

Piżamy dla dzieci przegląd najfajniejszych modeli

Ostatnio bardzo popularne są jednoczęściowe piżamy, zwane też "onesies". Można je znaleźć w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Piżamy-kombinezony są dostępne w różnych rozmiarach i wzorach, takich jak jednorożec, dinozaur, postacie z bajek. Ze względu na dostępność tych piżam w wielu rozmiarach, możesz kupić całą rodzinie zestaw. Wspólne wieczory spędzone na oglądaniu filmów w kolorowych piżamach-kombinezonach to idealna rozrywka dla całej rodziny w zimowe wieczory. Możesz też zrobić zabawną sesję zdjęciową i stworzyć miłe wspomnienia.

[shopify_frame link=”https://sklep.rodzice.pl/pizamy-dla-niemowlat/” limit=”8″]

A może koszulka nocna?

Piżamy dla dzieci przegląd najfajniejszych modeli

Wybierając piżamę dla dziecka, warto rozważyć także zakup koszulki nocnej. Wiele małych dziewcząt preferuje je zamiast tradycyjnych piżam, ze względu na wygodę. Ważny jest także wygląd koszulki nocnej, która często przypomina sukienkę i zdobi malutkim księżniczkom.

Wybór piżamy dla dziecka wydaje się prosty, ale ważne jest kierowanie się nie tylko modą, ale przede wszystkim wygodą i zdrowiem dziecka.

Przeczytaj więcej artykułów  Najlepsze sanki dla dziecka Sprawdź jakie wybrać

Zdjęcie główne: depositphotos.com

Zdjęcie główne: depositphotos.com

Dodaj komentarz